Biegiem do... teatru. Fantazyjna sobota w Jeleniej Górze

 

Biegiem do... teatru. Fantazyjna sobota w Jeleniej Górze


Opublikowane w pon., 07/07/2014 - 09:08

Kultura czy sport? Pójść do teatru czy może lepiej pobiegać? W Jeleniej Górze nie trzeba wybierać. Można mieć jedno i drugie, bo w ramach 32. Festiwalu Teatrów Ulicznych odbędzie się również Bieg Ludzi Teatru, a więc wszystkich tych, którzy w teatrze pracują, do teatru chadzają, tworzą go lub tylko lubią. Bieg jest nawet dla tych, którzy teatr dopiero polubią.

Trasa biegu to 8 km prowadzących z Teatru im. Norwida do Zdrojowego Teatru Animacji. Organizatorzy zachęcają, by potraktować wydarzenie z humorem i wykorzystać okazję, by stanąć na starcie ze swoimi ulubionymi aktorami. Udział w biegu potwierdził m.in. Piotr Cyrwus, znanym z roli Ryśka z Klanu i nie będzie osamotniony. Na trasę wyruszą m.in. aktorzy i pracownicy teatrów w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie.

- Pierwsza edycja Biegu Ludzi Teatru może być doskonałą okazją, by aktorów i widzów połączyła wspólna pasja. Jedni i drudzy uprawiają bieganie. Teraz mogą pobiec razem. Bieg będzie także okazją do spotkania się środowisk twórczych - zachęca do udziału Robert Mania, koordynator biegu i aktor Teatru im. Norwida.

Trasę 8 kilometrów można pokonać indywidualnie lub w zespole, ale trzeba się zmieścić w limicie 1,5h. - Wypróbowaliśmy ten dystans i w tym czasie można pokonać trasę nawet marszem np. z kijkami. Każdy da radę, liczy się udział - zapewnia Robert Mania.

Oprócz tradycyjnej i branżowej klasyfikacji, wyłoniony zostanie zwycięzca kategorii „Biegnij z Fantazją”. Szanse w niej mają biegacze, którzy być może nie osiągną najlepszego czasu, ale zaskoczą komisję efektownym sposobem pokonania trasy.

Bieg odbędzie się 13 lipca, ale do Jeleniej Góry warto przyjechać na cały weekend. Spektakle rozpoczynają się już w piątek pokazem hiszpańskiego teatru Efimer. Po biegu, też nie zabraknie czegoś dla ducha. Na Placu Ratuszowym od 16:00 będą trwały ostatnie przedstawienia festiwalu. Tę szczególną atmosferę teatralną biegacze będą mogli poczuć także na trasie, gdzie nie zabraknie bębniarzy i barwnych postaci na szczudłach.

Zapisy trwają do 10 lipca. Opłata startowa wynosi w tym czasie 50 zł. Zgłoszenia będą też możliwe w biurze zawodów, ale wpisowe będzie tam o 10 zł wyższe.

Strona imprezy

IB

fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce