Biegiem lub rowerem po autostradzie? Niemożliwe? W Gminie Woźniki wszystko jest możliwe!


Opublikowane w czw., 06/06/2019 - 09:05

22 czerwca to niepowtarzalna okazja dla Biegaczy oraz Rowerzystów! Tego dnia, na nowo wybudowanej nawierzchni autostrady A1 (odcinek „I” Woźniki - Pyrzowice) odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna pn. WOŹNICKIE BIEGAN1E PO AUTOBANIE.

W ramach imprezy odbędzie się bieg z pomiarem czasu na dystansach 10 km, 5 km i 500 m (dla dzieci) oraz rekreacyjny Rajd Rowerowy na odcinku Woźniki – Pyrzowice – Woźniki (24 km). Zapisy zarówno na bieg, jak i rajd, przyjmowane są TUTAJ.

Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a taka okazja w tym miejscu się już nie powtórzy! Inwestycja budowy autostrady A1 na odcinku I oraz H już wkrótce zostanie ukończona i na trasie na stałe zagoszczą samochody. Celem imprezy Woźnickie biegAn1e po autobanie jest promocja nowej trasy komunikacyjnej. Mieszkańcy i sympatycy Gminy Woźniki świętują w ten sposób uruchomienie nowego, wygodnego i bezpiecznego połączenia drogowego z aglomeracją śląską. Wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal ceramiczny oraz pakiet startowy, a laureaci w poszczególnych kategoriach – puchary i nagrody.

Woźnickie biegAn1e po autobanie odbędzie się 22 czerwca 2019 roku, start na wysokości Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) w Woźnikach o godz. 17:00.

Będzie to wyjątkowa inauguracja jubileuszowych 30. Dni Ziemi Woźnickiej. Planujemy:

  • Bieg z pomiarem czasu na dystansie 10 km, 5 km i 500 m (dla dzieci), zapisy: TUTAJ
  • Przejazd rowerami na trasie Woźniki - Pyrzowice – Woźniki, zapisy: TUTAJ
  • Imprezę towarzyszącą pn. „Lubszecka Noc Ceramiczna, czyli festiwal ognia i gliny” na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach (ul. Górna 5), od godz. 18:00 do nocy. Informacje TUTAJ.

Impreza otrzymała honorowy patronat Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Jej organizatorem jest Gmina Woźniki we współpracy z inwestorem - katowickim oddziałem GDDKiA, wykonawcą inwestycji - STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o, oraz lokalnymi partnerami.

Inwestycja budowy autostrady A1 (odc. I oraz H) zlokalizowana jest na terenie województwa śląskiego. Przebiega przez powiat lubliniecki i tarnogórski, obszary administracyjne miasta Woźniki oraz gmin Miasteczko Śląskie i Ożarowice. Autostrada na projektowanym odcinku przebiega głównie po terenach niezurbanizowanych leśnych, terenach użytkowanych rolniczo oraz częściowo zurbanizowanych o przeważającej niskiej rozproszonej zabudowie. Projektowana autostrada przebiega również przez teren Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach.

Woźnickie BiegAn1e po autobanie w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce