Biegiem, łyżwą i rowerem w Triathlonie Zimowym. Warszawa zaprasza

 

Biegiem, łyżwą i rowerem w Triathlonie Zimowym. Warszawa zaprasza


Opublikowane w śr., 18/12/2013 - 15:55

Cóż tam „Iron Man” w ciepłych Hawajach. Prawdziwe wyzwanie na poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń czeka w styczniu w… polskiej stolicy! W piątek 20 grudnia ruszą zapisy do kolejnego Warszawskiego Zimowego Triathlonu. Organizatorzy liczą, że tak jak przed rokiem dopisze pogoda, czyli będzie mroźnie i śnieżnie. Wchodzicie w to?

Warszawski Triathlon Zimowy to prawdopodobnie jedyny triathlon zimowy w Polsce, który rozgrywany jest w formule bieg-łyżwy-rower. – Mało tego uważam, że jesteśmy jedyni w Europie, a może nawet na świecie, bo o podobnej imprezie nie słyszałem – podkreśla w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Wajs, organizator stołecznych zawodów. Szczegółowo wyjaśnia program zawodów.

– Zawodnicy najpierw biegną przez 4 km, następnie pokonują 2 km na łyżwach. Na deser mają jeszcze 12 km na rowerze. Wszystko rozgrywa się na terenie Toru Łyżwiarskiego „Stegny” – opisuje. Dodaje, że jeśli ktoś nie potrafi jeździć na łyżwach lub… rowerze, to może znaleźć sobie kompana i wystartować w rywalizacji drużynowej.

W ubiegłorocznej edycji WZT wzięło udział prawie 300 osób. – Wiemy, że byłoby więcej, ale część osób nie dotarła z powodu śnieżyc. Te w zasadzie zatrzymały ruch na drogach – stwierdza Grzegorz Wajs, który w tym roku spodziewać się wyższej frekwencji. Do udziału w zawodach zachęca w ten sposób:   

– Warto wziąć udział w triathlonie zimowym, bo jest to żelazna konkurencja rozgrywana zimową porą. Warto ukończyć tak wymagające zawody by móc powiedzieć – zrobiłem to! 

Analizując program zawodów można dojść do wniosku, że większość rywalizacji spędza się tu na rowerze i łyżwach, przez co biegacze nie mają tu większych szans ze specjalistami z tych dyscyplin. Nic bardziej mylnego. 24 edycję Warszawskiego Triathlonu Zimowego zwyciężył bowiem Piotr Łobodziński, który na początku grudnia tego roku w Bogocie zapewnił sobie tytuł mistrza świata w biegach po schodach. 

Warszawski Triathlon Zimowy zaplanowano na 18 stycznia 2014 roku. Polecamy!

Strona zawodów:

http://www.triathlonzimowy.pl

Regulamin:

http://www.triathlonzimowy.pl/index.php?action=regulamin

Zgłoszenia (od 20 grudnia):

http://www.bikermania.pl/triathlon

Opłata startowa:

Drużyny – 80 zł
Uczestnicy indywidualni – 40 zł

Dzieci i młodzież z roczników 1996 wzwyż – 20 zł

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce