Biegiem na Pole Cudów ? czyli biegowe święto w Pizie

 

Biegiem na Pole Cudów ? czyli biegowe święto w Pizie


Opublikowane w śr., 12/12/2012 - 10:12

XIV edycja Maratonu w Pizie odbędzie się już w najbliższą niedzielę 16. grudnia. Trasa biegu rozpocznie i zakończy się na jednym z najbardziej rozpoznawalnych placów świata - Campo dei Miracoli (Pole Cudów) w Pizie, gdzie znajduje się m.in. słynna krzywa wieża. Zawodnicy pobiegną wzdłuż rzeki Arno aż do Marina di Pisa, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego przez miejscowość Tirrenia i z powrotem przez San Piero a Grado do Pizy.

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne dla dziesięciu osób, które osiągną najlepsze czasy w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Główna nagroda to 3000 euro, jeśli dystans zostanie pokonany w mniej niż 2h08 w przypadku mężczyzn lub 2h25 w przypadku kobiet, 1500 euro w przypadku czasu mniejszego niż 2h15/2h40, 700 € za czas poniżej 2h30/2h50 oraz 400 euro, jeśli zwycięzca będzie miał wynik gorszy od wymienionych.

Podczas zawodów obok tradycyjnego maratonu odbędzie się również półmaraton oraz biegi rodzinne pod nazwą  Happy Christmas Family Run rozgrywane na dystansach  od 2,6 do 14 km.

Dla przybywających do Pizy biegaczy zostanie zorganizowana specjalna strefa Area Expo na Międzynarodowym Lotnisku Galileo Galilei, gdzie będzie znajdować się recepcja oraz punkty informacyjne Maratonu.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Maratonu: www.pisacitymarathon.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce