Biegiem po choinkę do... Mińska Mazowieckiego

Opublikowane w wt., 09/12/2014 - 14:13

Jeśli mamy problem z zakupem świątecznego drzewka to... powinniśmy szybko biegać. W niedzielę w Mińsku Mazowieckim świąteczne drzewka znajdą się wśród nagród biegu ulicznego o wiele mówiącej nazwie Bieg po Choinkę. Skromny limit uczestników został już niestety wyczerpany i trzeba już liczyć tylko na zwolnienie pakietu w dniu startu. Warto dodać, że udział w imprezie jest darmowy.

Rok temu w premierowej odsłonie biegu na starcie stanęło 30 zawodników. Bieg zorganizowaliśmy spontanicznie. Wcześniej organizowaliśmy Leśną Dyszkę oraz Bieg Pamięci. Któregoś dnia rozmawialiśmy z leśniczym, że ma bardzo ładne choinki i wspólnie wpadliśmy na pomysł, że mógłby się nimi podzielić. Wymysliliśmy, że drzewka mógłby wręczać św. Mikołaj. Bieg po Choinkę zorganizowaliśmy w dwa tygodnie i wszystko się udało – wspomina Mariusz Murawski, organizator imprezy.

Premierową odsłonę zwyciężyło rodzeństwo Florian i Zuzzana Pyszel. Nie wiadomo jednak, czy oba drzewka zagościły w rodzinie na święta, czy może jedna choinka została komuś podarowana.

Rywalizacja w Biegu po Choinkę toczy się na dystansie 5 km. Start i meta znajdują się na stadionie przy ulicy Sportowej 1. – Na początku robimy pętlę wokół stadionu. Następnie udajemy się w las. Biegniemy ogólnodostępnymi i szerokimi drogami. Trasa jest płaska i wytyczona tak, by każdy mógł ją pokonać. Nikt się nie zgubi, bo jest dobrze oznaczona, a na trasie będą nasi wolontariusze i ratownicy – opisuje organizator.

Limit 60 uczestników został wyczerpany. Wciąż jednak do naszego rozmówcy zgłaszają się kolejne osoby, które chcą wystartować w biegu. – Zapisy są zamknięte, ale wciąż otrzymujemy maile i telefony. Można pojawić się na starcie i liczyć, że ktoś zrezygnuje. Ponieważ robimy bieg bezpłatny, nie możemy dopuścić na start większej liczby osób. Dla każdego uczestnika chcemy coś przygotować, a na więcej nas nie stać. Jedna z lokalnych firm jest zainteresowana współpracą i być może w przyszłym roku zorganizujemy się z większą pompą – dodaje Mariusz Murawski.

W tym roku na uczestników czeka 10 drzewek. Otrzymają je biegacze i biegaczki, którzy staną na podium, a pozostałe zostaną rozlosowane wśród uczestników imprezy. Dodatkowo na biegaczy czekać będą medale oraz posiłek regeneracyjny.

Impreza odbędzie się 14 grudnia na stadionie MOSIR przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 8:30 do 9:45. Początek biegu o godzinie 10.

Bieg po Choinkę w naszym KALENDARZU IMPREZ.