Biegiem przez Pustynię Błędowską klasykiem lub połówką

 

Biegiem przez Pustynię Błędowską klasykiem lub połówką


Opublikowane w pt., 08/08/2014 - 08:34

Pustynia Błędowska to niezwykła atrakcja przyrodnicza, nie tylko w skali kraju. Na jej terenie 24 sierpnia zostanie rozegrany Cross Maraton Pustyni Błędowskiej oraz Półmaraton Suhara. – Potężna dawka piachu, odbierające dech podbiegi; ale też piękne widoki, leśne ścieżki i urocze jeziorka. Biegałeś po plaży i myślisz, że bieganie po pustyni jest równie łatwe? Przekonaj się! – zachęca w rozmowie z nami Pan Piotr Seremet ze Stowarzyszenia Aktywna Dąbrowa.

To kolejna impreza biegowa, która ma szansę stać się imprezą kultową wśród śląskich biegaczy. – Popularność takich imprez jak Katorżnik, Runmageddon czy nawet Rzeźnik, pokazuje, że zwolenników ekstremalnych rywalizacji nie brakuje – wskazuje organizator.

– Warunki terenowe i przyrodnicze jakimi dysponujemy jako miasto pozwala nam na zorganizowanie zawodów biegowych, które mają szanse stać się imprezą„kultową”, rozpalającą wyobraźnię nie tylko polskich biegaczy. Ponadto Pustynia Błędowska to niezwykła atrakcja przyrodnicza. Do tego, to pierwszy maraton organizowany w Dąbrowie Górniczej! – cieszy się organizator.

Taka impreza to wspaniała promocja dla miasta. Jej organizacja wpisuje się w strategię uczynienia Dąbrowy Górniczej miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców (w którym coś się dzieje), ale i dla turystów z całej Polski walory przyrodniczo-krajobrazowe miasta są nie do przecenienia.

Na liście startowej są biegacze z różnych regionów kraju, ale też i z zagranicy; znany bosonogi biegacz Paweł Mej czy Dariusz Strychalski, który właśnie ukończył ekstremalny Badwater w Dolinie Śmierci.

W ramach akcji "Biegiem na pomoc" w Cross Maratonie Pustyni Błędowskiej pobiegną członkowie Synapsis, fundacji pomagającej dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem oraz ich rodzinom. Każdy też może się przyłączyć do akcji i pomóc potrzebującym, choćby zliczając uderzenia serca podczas wysiłku i dedykując je osobom z autyzmem na www.pulsstory.com.

Trasa biegu zostanie poprowadzona po terenie Lasów Błędowskich, Pustyni Błędowskiej oraz wzgórzu Czubatka. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymują: numer startowy, koszulkę przygotowaną dla Cross Maratonu Pustyni Błędowskiej i Półmaratonu Suhara, możliwość korzystania z punktów odżywiania na trasie biegu (rozmieszczonych co ok. 5 km); pamiątkowy medal na mecie biegu wraz z posiłkiem regeneracyjnym.

Opłata startowa za dystans maratonu:

do dnia 15 sierpnia 2014 r. – 80 zł,

Opłata startowa za dystans półmaratonu:

do dnia 15 sierpnia 2014 r. – 60 zł

Biuro Zawodów będzie czynne:

23.08.2014 r. w godz. 11.00 - 19.00 (zapisy, weryfikacja i wydawanie pakietów) w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej

24.08.2014 r. w godz. 6:30-8:00 (weryfikacja i wydawanie pakietów) Eurocamping Błędów.

Klasyfikacja Cross Maratonu Pustyni Błędowskiej i Półmaratonu Suhara prowadzona będzie w następujących kategoriach wiekowych. Dla zwycięzców kategorii open (kobiet i mężczyzn) przeznaczone są nagrody finansowe. Spośród wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg, rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Więcej informacji: www.aktywnadabrowa.pl

KK

fot. Wikimedia Commons

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce