Biegnij Warszawo 2014: „Ważna jest profilaktyka”

 

Biegnij Warszawo 2014: „Ważna jest profilaktyka”


Opublikowane w wt., 25/03/2014 - 15:09

Rozpoczęły się zapisy do Biegnij Warszawo – największego biegu masowego w Polsce. Imprezę zaplanowano na 5 października. Czy tegoroczna edycja znów będzie rekordowa? – Mamy nadzieję, że ubiegłoroczny rekord frekwencji zostanie pobity. Mamy limit 15 000 uczestników. Jesteśmy pod tym względem przygotowani – powiedział naszemu portalowi Bogusław Mamiński, dyrektor biegu.

W ubiegłym roku impreza miała dwa oblicza. Z jednej strony prawie 12 000 biegaczy propagujących swoją ulubioną formę aktywności. Z drugiej zaś tragiczna śmierć jednego z uczestników za metą biegu. Organizatorzy wiedzą, że po ubiegłorocznej tragedii, w tym roku będą pod specjalną obserwacją mediów oraz uczestników.

– Zawsze staramy się, żeby nasza obsługa medyczna była dobrze przygotowana i to na większą ilość uczestników. Jednak nie to jest najważniejsze. Tu ważna jest profilaktyka i uświadamianie uczestników biegów. W to będziemy wkładali dużo wysiłków i uwagi. Mimo że w ubiegłym roku organizowaliśmy centrum zdrowia dla dzieci, prowadziliśmy też treningi – wskazuje Bogusław Mamiński. I dodaje:

– Niestety takie tragedie się zdarzają i będą się zdarzać. Ostatnio brałem udział w biegu w Rzymie i mimo że we Włoszech jest obowiązek przeprowadzenia badań i posiadania zaświadczenia lekarskiego, to niestety niektórych rzeczy nie da się przewidzieć. Nieszczęście spotkało zdrowego człowieka, pilota linii lotniczych. Nasz bieg nie był pierwszym, gdzie zdarzyła się tragedia. Dodatkowo było mi przykro, bo to nie jest bieg, gdzie się walczy o jakiś wynik, tylko biegnie dla przyjemności.

Szczegóły organizacyjne imprezy zostaną podane niebawem. Jak się dowiedzieliśmy, w porównaniu z ubiegłym rokiem trasa ma ulec niewielkiej modyfikacji. Start i meta znajdować się będą bez zmian przy stadionie Legii. Wraz z uruchomieniem zapisów wiemy już na pewno, że opłatę startową do tegorocznej imprezy skalkulowano na poziomie 89 zł (przy zapisie do 31 sierpnia).

Koszty pakietu do imprezy rosną regularnie od kilku edycji – w ubiegłym roku wynosiły 75 zł w pierwszym terminie i 89 zł w drugim. Dwa lata temu było to 60 zł w pierwszym terminie. Jak na bieg na 10 km, obecne ceny to sporo. Warto jednak zauważyć, że pakiety Biegnij Warszawo często osiągają jeszcze wyższe ceny na serwisach aukcyjnych, gdzie są odsprzedawane przez zawodników.

Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie i w tym roku, co jest potwierdzeniem marki imprezy. Przypomnijmy, że Biegnij Warszawo odbywa się od 2009 roku. Zawody wyrosły z biegu „Run Warsaw”. 

Organizator:

http://www.biegnijwarszawo.pl

Regulamin:

http://www.biegnijwarszawo.pl/pl/regulamin

Rejestracja:

http://www.biegnijwarszawo.pl/pl/rejestracja

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce