Biegnij Warszawo już w ten weekend. Znamy szczegóły imprezy

 

Biegnij Warszawo już w ten weekend. Znamy szczegóły imprezy


Opublikowane w wt., 30/09/2014 - 14:25

Zaledwie tydzień po 36. PZU Maratonie Warszawskim w stolicy odbędzie się kolejna duża impreza biegowa. Biegnij Warszawo zapowiada się w tym roku arcyciekawie. Na starcie stanąć ma rekordowa liczba uczestników. Dzięki wyższym premiom po latach nieobecności znów wystartują zawodnicy zagraniczni.

Rok temu w wywiadzie dla naszego portalu organizator biegu Bogusław Mamiński powiedział: "Chciałbym przymierzyć się do 20 tysięcy uczestników w 2014 roku. To jest jeden z celów, do którego zmierzamy”. Wszystko wskazuje na to, że nie były to tylko przechwałki, ale realny plan.

– Mamy zaplanowany limit 15 tysięcy biegaczy oraz 5 tysięcy uczestników marszu. Wiem, że rejestracja zbliża się ku końcowi. Spodziewam się więc, że limit zostanie wyczerpany. Nie bałem się o frekwencję. Maraton Warszawski nie odbiera nam uczestników, bo my kierujemy imprezę do innej grupy biegaczy. To jest próba biegu typu „fun run”, czyli biegu w rekreacyjnym tempie. Oczywiście jest grupa, która chce się też ścigać, ale to nie jest większość. My zachęcamy do biegania i być może kiedyś ktoś spróbuje pobiec półmaraton lub maraton, jeśli uda mu się przebiec naszą „dychę”. W ten sposób napędzamy koniunkturę biegową – powiedział nam na pięć dni przed tegoroczną edycją, Bogusław Mamiński.

W tym roku dojdzie do kilku zmian. Uczestnicy Biegnij Warszawo wystartują w trzech etapach. Do swojej dyspozycji będą mieli obie jezdnie ulicy Czerniakowskiej.

– Postanowiliśmy to zrobić ze względów bezpieczeństwa. Było to dosyć niebezpieczne, druga strona jezdni była czynna. Biegacze rozgrzewający się w okolicy byli narażeni na pewne ryzyko. Dodatkowo zaplanowaliśmy start w trzech falach. Dzięki temu wszystko lepiej rozłoży się na trasie oraz nie będzie zagęszczenia na mecie. Lewa strona Czerniakowskiej będzie przeznaczona dla tych, którzy chcą biec dla wyniku, a prawa dla tych, którzy traktują to jako okazję do spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach – mówi organizator Biegnij Warszawo.    

Zawody stały się popularne także dzięki temu, że stawia na krajowych biegaczy. Co prawda rekord imprezy należy do Etiopczyka Tola Bane, który w 2010 roku zwyciężył tu z czasem 28 minut i 46 sekund. Jednak w kolejnych latach podczas Biegnij Warszawo mogła się tu pokazać krajowa czołówka. Zwyciężali tu tacy biegacze jak Yared Shegumo, Radosław Kłeczek oraz Michał Kaczmarek. Wśród kobiet hattricka wybiegała natomiast Iwona Lewandowska, która zwycięża tu od 2011 roku.

W tym roku sponsor ufundował specjalne nagrody wynoszące 5000 złotych za zwycięstwo oraz bonusy za czas, dlatego na liście startowej po raz pierwszy od lat pojawili się zawodnicy z Kenii. – Wszystko wynika z wysokości premii. My staramy się zachęcać do biegania, ale nie koniecznie do współzawodnictwa. W momencie, gdy pojawiły się nagrody specjalne ufundowane przez naszego partnera ożywili się zawodnicy z zagranicy. Oni biegają dla nagród. Nasz cel jest inny, cieszyć się z biegania – mówi Bogusław Mamiński.

W zeszłym roku cieniem na imprezie, w której wystartowało rekordowo ok. 12 000 uczestników położyła się śmierć jednego z biegaczy. Radość z uprawiania sportu została przesłonięta tragedią. W tym roku organizatorzy biegu zachęcają do profilaktycznych badań. W tym celu zorganizowali Klinikę Sportu Biegnij Warszawo. W sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wszyscy zarejestrowani uczestnicy „Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim" oraz akcji „Maszeruję-Kibicuję" będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z kardiologiem, podologiem i fizjoterapeutą.

– Włożyliśmy w ten projekt dużo serca. Namawiamy, żeby na początku przygody z bieganiem sprawdzić stan swojego zdrowia. Można sporo się dowiedzieć. Dużo nas to kosztowało, żeby to przygotować. Nie mówię o finansach, ale o wysiłku. Cieszy mnie to, że projekt stał się popularny. Zapraszam kolejne zarejestrowane osoby, żeby skorzystały z tej możliwości. Nasza klinika czynna jest do piątku. Otwarta jest od godziny 13 do 18 – dodaje organizator imprezy.

Odbiór pakietów startowych prowadzony jest do 4 października. Punkt wydawania pakietów znajduje się w Plac Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie, poziom -1 (Food Court).Biegnij Warszawo wystartuje w niedzielę 5 października o 11:15.

Organizator

Regulamin

Rejestracja

Maszeruje kibicuje

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce