Biegowa studniówka przed HMŚ Sopot 2014 [ZDJĘCIA]

 

Biegowa studniówka przed HMŚ Sopot 2014 [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 29/11/2013 - 09:36

Studniówka to zawsze jest duże wydarzenie. Dla uczniów szkół średnich na sto dni przed egzaminem maturalnym organizowany jest oficjalny duży bal, który rozpoczyna się tradycyjnym polonezem. Również Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie, zaplanowane na dni od 7 do 9 marca 2014 r., miały swoją studniówkę, tyle że biegową. Od tego momentu rozpoczęło się odliczanie stu dni do mistrzostw (choć oficjalny zegar wskazywał 98 dni). Nie zabrakło znanych postaci lekkiej atletyki.

Gościem honorowym organizatorów Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie był Wilson Kipketer – kenijski biegacz reprezentujący Danię, wielokrotny mistrz świata na 800 metrów i były rekordzista świata na tym dystansie (1:41:11). Podczas studniówki wystartował on na dystansie 3,5 kilometra. Oprócz niego w imprezie udział zawodnicy SKLA Sopot z Anną Rogowską - mistrzynią świata z Berlinu  2009 oraz złotą medalistką HME z Paryża 2011 oraz Martą Jeschke i Karoliną Tymińską. W studniówce uczestniczył również prezydent Sopotu, mieszkańcy oraz młodzież z trójmiejskich szkół.

Start miał miejsce o godzinie 12:30 na Placu Konstytucji 3 Maja. Stamtąd biegacze ruszyli w kierunku mety znajdującej się w Ergo Arenie. Miejsca, gdzie rozgrywana będzie mistrzowska impreza.  Po biegu miała miejsce rywalizacja sopockich szkół. Uczestnicy mogli także porozmawiać z gwiazdami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autograf. Nie liczył się czas ani kto był zwycięzcą. Ważny był sam udział.

– Impreza wyszła rewelacyjnie. Nie spodziewaliśmy się takiej rzeszy biegających, bo wzięło udział ponad 700 osób – powiedział naszemu portalowi Grzegorz Jędrzejewski, rzecznik Halowych Mistrzostw Świata. – Nikt też nie spodziewał się takiego tempa biegu, bo zakładaliśmy że będzie to marszobieg, a okazało się, że Wilson Kipketer razem z czołówką polskich biegaczy wbiegli do Ergo Areny już po 20 minutach – dodaje Jędrzejewski. Jak zauważa, gwiazda nie wbiegła jednak pierwsza na metę. Zwyciężyli uczniowie sopockich szkół, którzy tłumnie przekroczyli finisz.  

Ambasadorami Mistrzostw zostali  Wilson Kipketer, Władysław Kozakiewicz, Szymon Ziółkowski oraz Francuz Jean Galfione.  

Dodatkowo w Sportowej Alei Dębów uhonorowano wybitnych lekkoatletów związanych z Trójmiastem. Przy Ergo Arenie posadzonych jest 12 drzew, z których każde nosi imię swojego patrona. Ten zaszczyt przypadł Annie Rogowskiej, Jarosławie Jóźwiakowskiej (siatkarka min. AZS Gdańsk i lekkoatletka, w skoku wzwyż zdobyła srebrny medal podczas IO w Rzymie w 1960 roku oraz brązowy na Mistrzostwach Europy w 1966).

Patronem został również Kazimierz Zimny – brązowy medalista IO z Rzymu w biegu na 5000 metrów, dwukrotny wicemistrz Europy 58, 62. Pamiętano także o Januszu Sidle – srebrnym medaliście w rzucie oszczepem z Melbourne z 1956 roku. Swój dąb otrzymał także Wilson Kipketer, który startował w Sopocie w 1997 roku. Kolejne drzewo przeznaczone ma być dla Halowych Mistrzów Świata.

Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie rozgrywane będą od 7 do 9 marca 2014 r. 

RZ

Fot. organizator  

       

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce