Biegowe 2021 minut dla WOŚP

 

Biegowe 2021 minut dla WOŚP


Opublikowane w wt., 12/01/2021 - 13:33

Po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice chcą pobiec dla WOŚP. Tym razem ze względu na ograniczenia związane z pandemią biegowe wyzwanie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Biegacze w grupach max. 5-osobowych chcą wziąć udział w 2021 minutowej "sztafecie", podczas której zbiorą datki do puszki WOŚP. Symboliczną opłatą startową będzie dobrowolny datek do wolontariackiej puszki WOŚP lub wpłata do e-skarbonki.


- Uczestnicy wyzwania pobiegną w Parku Miejskim w Gorlicach, bez przerwy od sobotniego poranka 30 stycznia do niedzielnego popołudnia 31 stycznia tj. dnia, w którym w całej Polsce zagra po raz 29. WOŚP. Zmiany będą odbywać się co godzinę przy "parkowych misiach" – wyjaśnia Mateusz Bryg, jeden ze współorganizatorów tego ciekawego wydarzenia.

W Gorlicach już od kilku lat w ramach finału WOŚP organizowane były symboliczne "orkiestrowe" piątki w Parku Miejskim. Niektóre były we wspaniałej zimowej scenerii i z roku na rok przybywało coraz więcej chętnych, aby w ten sposób wesprzeć WOŚP. Tradycyjnie symboliczną opłatą startową był datek do puszki. W tym roku biegacze postanowili troszkę w inny sposób włączyć się w wielkie granie.

- Bardzo szybko zapełniają się nam chętni do poszczególnych grup. Niektóre już są skompletowane. Cieszymy się, że jest duży odzew i zapraszamy na wspólne orkiestrowe bieganie. Liczmy na to, że uda się nam zebrać wszystkich chętnych i biegać bez przerwy przez 2021 minut. Będzie tylko krótka przerwa na przekazanie symbolicznej pałeczki WOŚP – podkreśla Mateusz Bryg.

- Miałem okazję współorganizować i uczestniczyć we wszystkich poprzednich edycjach orkiestrowego biegania. Zawsze towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, w tym roku troszkę tego zabraknie, ale i tak zapowiada się bardzo ciekawie. Zdrowie jest jednak najważniejsze i musimy dostosować się do przepisów – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

 Szczegóły oraz zapisy, oraz bieżące informacje:

https://www.facebook.com/events/240064277496264

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce