Biegowe, ale nie masowe 90. urodziny Podkowy Leśnej

 

Biegowe, ale nie masowe 90. urodziny Podkowy Leśnej


Opublikowane w pt., 15/05/2015 - 09:03

To już ostatni dzwonek, żeby wystartować w 3. Podkowiańskiej Dysze. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku chce pobiec już 900 osób.

Organizatorzy są nie są zaskoczeni tak dużą popularnością biegu. – Do tej pory imprezy zawsze nam dobrze wychodziły. Uczestnicy byli zadowoleni. Dobra organizacja to jest to, co z pewnością przyciąga ich do Podkowy po raz kolejny – mówi Artur Tusiński burmistrz Podkowy Leśnej, a zarazem współorganizator imprezy.

Przewiduje, że tym razem może pobiec nawet 999 osób (limit uczestników). Skąd ta oryginalna liczba?

– Nie chcemy organizować imprezy masowej w rozumieniu przepisów prawa. Nie jesteśmy w stanie, póki co, organizacyjnie przeprowadzić takiego wydarzenia. Do biegu głównego pozostały jeszcze wolne miejsca, więc jeśli ktoś chce wystartować to zapraszamy – zachęca samorządowiec.

Zapisy drogą elektroniczną potrwają do 25 maja.

3. Podkowiańska Dycha doczekała się małego retuszu trasy. Start i meta znajdować się będą w Parku Miejskim przy ul. Lilpopa.

– Trasa jest uproszczona w porównaniu ubiegłym rokiem. Więcej biegniemy przez las. Biegniemy też trochę inną drogą, dzięki czemu bieg nie będzie się nudził. Nadal biegamy po płaskim, a od tego roku - bardziej prostym odcinku, sprzyjającym szybkiemu bieganiu – opisuje burmistrz Tusiński.

Ważnym punktem Podkowiańskiej Dychy jest także bieg integracyjny na odcinku 2,9 km.

– Pomysł na tę konkurencję zrodził się w zeszłym roku. Jedna z naszych wolontariuszek ma syna z Zespołem Downa i zainicjowała treningi z osobami z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w Środowiskowym Domu Społecznej w Podkowie Leśnej. Patrząc na to co robi, postanowiliśmy ją wspomóc i zaproponowaliśmy bieg bez barier. Mogą tu biec osoby zdrowe i niepełnosprawne – mówi Artur Tusiński. – Często biegi dla niepełnosprawnych dotyczą tylko osób z ograniczeniami fizycznymi. My robimy bieg dla wszystkich – podkreśla.

Jak zawsze na uczestników imprezy czeka moc atrakcji w Miasteczku Biegowym. Odwiedzić je może nawet 2000 osób.

– Będzie Gravitan Health and Sport Club, będzie zumba, pojawi się klub Szarża z końmi, będzie karate, ma być Disco Golf. Staramy się pokazać różne rzeczy które można robić na świeżym powietrzu – wylicza współorganizator.

3. Podkowiańska Dycha odbędzie się 31 maja. Limit uczestników w biegu głównym wynosi 650 osób. W Biegu bez barier - 100. W biegach dziecięcych - prawie 250.

Biuro zawodów czynne będzie od soboty 30 maja. Znajdować się będzie w Szkole Podstawowej przy ul. Modrzewiowej 41. Czynne będzie od godziny 10:00 do 19:00. W dniu zawodów działać będzie w godz. 7:30 - 10:30. Początek „dychy” o godz. 11:00. Tytułów bronią Jakub Pudełko (36:01) i Tamara Mieloch (43:52).

3. Podkowiańska Dycha w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce