Biegowe mikołajki w Makowie dla „konserwujących tężyznę fizyczną”

 

Biegowe mikołajki w Makowie dla „konserwujących tężyznę fizyczną”


Opublikowane w czw., 04/12/2014 - 13:18

Wszystko wskazuje na to, że biegacze z Makowa Mazowieckiego dbali w tym roku o formę, bo po raz pierwszy zawita tam Bieg Mikołajkowy. Impreza ma wspomóc akcję Szlachetna Paczka. Zapisy przyjmowane będą w dniu imprezy.

Impreza wieńczy sezon biegowy w Makowie Mazowieckim. W tym roku rozegrano tu m.in. Makowską Piętnastkę oraz Duathlon.

– Są imprezy, które mają charakter regionalny. My natomiast chcemy działać bardziej lokalnie. W Makowie jest wielu biegaczy i większość naszych imprez to długie dystanse, bardziej dla wyczynowców. Brakowało imprezy odbywającej się na krótkim odcinku, skierowanej dla osób, które może nie biegają na co dzień, ale jakoś konserwują tężyznę fizyczną – mówi Bartosz Packo, z Fundacji Kocham Maków, organizator imprezy. Dodaje, że sam pomysł na biegowe mikołajki zrodził się spontanicznie, a zmaterializował się w ciągu zaledwie miesiąca.

Uczestnicy rywalizować będą na nietypowym dystansie 4,6 km. – Myśleliśmy nad pełnymi 5 km, ale ponieważ zaplanowaliśmy już na wstępie dwie pętle wokół Zalewu, ze startem i metą w tym samym miejscu, nie chcieliśmy już nic zmieniać. Rozważaliśmy za to ochrzczenie biegu nazwą np. „1/10 Maratonu”, ale jest to bieg bardziej rekreacyjny niż wyczynowy. Trasa jest przełajowa. Bardzo urokliwa, malownicza. Prowadzi alejką wokół akwenu. Nie ma tam nawet kostki brukowej – opisuje organizator.

Zapisy do biegu przyjmowane będą wyłącznie w dniu startu. Limit trasy to 80 osób, ale jest on płynny. – Oczywiście chcielibyśmy, by wystartowało więcej osób. Jednak z doświadczenia wiem, że będzie o to trudno. Imprezę organizujemy w ostatniej chwili i nie było jakiejś szerokiej informacji o biegu. Jeśli więc będzie więcej chętnych, to podniesiemy limit a medale doślemy pocztą. Póki co nastawiamy się na ok. 60 biegaczy, ok. 35 osób już zadeklarowało swój udział w biegu poprzez profil społecznościowy wydarzenia – informuje Bartosz Packo.

Dochód z imprezy zostanie przekazany na akcję Szlachetna Paczka. – Maków po raz pierwszy bierze udział w tej akcji. My, jako organizatorzy biegu postanowiliśmy przyłączyć się do tej inicjatywy. Wybraliśmy rodzinę, dla której szykujemy paczkę. Nie wiem czy uda nam się zebrać wystarczająco środków i paczka będzie reprezentatywna, chcemy jednak pomóc. Ta rodzina jest w trudnym położeniu. Liczymy, że idea biegu, wiedza, że pieniądze w całości pójdą na szczytny cel, zachęci ludzi do startu dodaje Bartosz Packo.

Bieg odbędzie się 6 grudnia w Makowie Mazowieckim. Start i meta znajdować się będą na plaży miejskiej przy Zalewie. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 11:00. Początek biegu głównego o 12:00. W ramach imprezy rozegrane zostaną także biegi dla dzieci na dystansie 100 i 500 metrów oraz marsz nordic walking na odcinku 2,3 km.

Na uczestników imprezy czekać będą medale, poczęstunek oraz ciepłe napoje. Organizatorzy zachęcają do przebierania się w stroje św. Mikołaja, Śnieżynek itd.

Makowski Bieg Mikołajkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Opłata startowa: 15 zł

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce