Biegowe mikołajki wciąż trwają. W Poznaniu spotkanie z prawdziwym Lapończykiem!

 

Biegowe mikołajki wciąż trwają. W Poznaniu spotkanie z prawdziwym Lapończykiem!


Opublikowane w pt., 12/12/2014 - 10:43

Niech żałują ci, którzy nie zapisali się na niedzielny Enea Tri Tour Bieg Mikołajów w Poznaniu. Stracili okazję nie tylko na rywalizację po malowniczej trasie na terenie Cytadeli. Przepadał im też szansa na spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem z Rovaniemi w Finlandii!

Enea Tri Tour Bieg Mikołajów to nowa impreza na mapie sportowej Poznania. Organizatorzy chcą, by stała się wydarzeniem przygotowującym do triathlonowego i biegowego sezonu. – Zawodnicy pokonają jedną lub dwie sześciokilometrowe pętle wyznaczone na terenie poznańskiej Cytadeli – mówi Emil Piosik z biura organizatora.

Zdaniem organizatora trasa ma bardzo urozmaicony profil. Są niełatwe podbiegi, a po drodze zawodnicy będą mijać m.in. Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Wojska Polskiego, czy urokliwe Rosarium, czyli Park Różany.

Niestety lista jest już zamknięta. – Na starcie stanie ok 300 zawodników, na których czekać będą okolicznościowe medale i słodkie upominki. W ramach pakietu każdy uczestnik dostanie też czapkę Mikołaja. Początek zawodów punktualnie w poludnie.

Dla najszybszych zawodników czeka nie lada niespodzianka. Oprócz medal dostaną oni zaproszenie na spotkanie na pl. Wolności w Poznaniu z prawdziwym Świętym Mikołajem z Rovaniemi. – Ciekawe jakie nagrody przywiezie im wyjątkowy gość z Finlandii – mówi tajemniczo Emil Piosik.

Enea Tri Tour Bieg Mikołajów w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce