Biegówki: W Piwnicznej-Zdrój o medale MP Amatorów

 

Biegówki: W Piwnicznej-Zdrój o medale MP Amatorów


Opublikowane w śr., 14/01/2015 - 12:00

Zapraszamy Was na 3. Bieg Popradzki. Impreza odbędzie się 1 lutego w Piwnicznej-Zdrój – Obidzy, ponownie w randze Mistrzostw Polski Amatorów oraz MP Trenerów i Instruktorów. Patronat nad zawodami sprawuje Polski Związek Narciarski, a Festiwal Biegów jest partnerem medialnym imprezy. 

Piwniczna Zdrój to miasteczko położone w pięknej dolinie Popradu, w powiecie nowosądeckim. Otoczone z dwóch stron pasmem Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej. Miejscowość dobrze znają uczestnicy festiwalowego Biegu 7 Dolin (tu znajduje się jeden z przepaków) czy Biegu i Marszu Piwniczanki. Sam Bieg Popradzki zostanie rozegrany na zmodernizowanych trasach biegowych położonych tuż przy granicy ze Słowacją, na wysokości 930 m.n.p.m. 

 Systematycznie biegano tu już w latach 80., a jednym z najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję tu gościć, był mistrz świata Józef Łuszczek  wspomina Marian Dobosz, dyrektor Biegu Popradzkiego. - Trasy te idealnie nadają się do biegów na nartach - są zróżnicowane, z podbiegami i zjazdami, ale też płaskimi odcinkami – wyjaśnia Mateusz Mikulski Ambasador Festiwalu Biegowego, który pomaga piwniczańskim organizatorom w imprezie, szczycącej się „złotą śnieżynką PZN”.   

 Bezpośrednim organizatorem jest Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój, która aktywnie włączyła się finansowo w powstanie tych tras i utrzymywanie ich, za co serdecznie dziękuję. Podziękowania także dla Ski Hotel Sucha Dolina  dodaje Marian Dobosz.

Rywalizacja o tytuły i nagrody toczyć się będzie w kilkunastu kategoriach wiekowych w stylu klasycznym, wedle przepisów PZN i FIS. Panie będą miały do pokonania 12 km, panowie 18 km. Najlepsi biegacze zdobędą medale MP, a wyniki biegu zostaną zaliczone do Pucharu Polski PZN Amatorów, który obejmuje ponad 10 imprez rozgrywanych w całym kraju.

W zawodach może wziąć każdy chętny. Trzeba posiadać aktualne badania lekarskie oraz stosowne ubezpieczenie. Limit trasy to 2 godziny i 15 minut. Zgłoszenie potrwają do piątku 16 stycznia (do godz. 19:00), organizatorzy przygotowali 250 pakietów startowych. Noclegi i wyżywienie we własnym zakresie

Program imprezy uzupełnią biegi dzieci i młodzieży szkolnej oraz Bieg VIP-ów. Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal.

Więcej informacji na stronie www.biegpopradzki.pl i w naszym KALENDARZU IMPREZ.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce