Biegowy czerwiec na południu kraju oczami Ambasadorki

Opublikowane w wt., 08/07/2014 - 09:12

Miniony miesiąc na biegowych trasach Małopolski i Podkapracia podsumowuje Renata Grabska, rzeszowska Ambasadorka Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

8 czerwca: XX Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty Krakowskiego i Wójta Gminy Zabierzów

Impreza bardzo dobrze zorganizowana pod każdym względem. Bieg ukończyło 1237 osób, w tym 205 kobiet. Pogoda, jak na trudną imprezę przystało, uciążliwa było upalnie. Wśród mężczyzn wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka (1:11:51), wśród pań zaś Ewa Kucharska z Pszczyny (1:24:28). Ja w kategorii K60 zajęłam pierwszą lokatę. Mój czas 2:02:10.

W ramach półmaratonu odbyły się MP Bankowców, Nauczycieli, Studentów, Policji, Seniorów. W kategoriach wiekowych, oprócz nagród rzeczowych biegacze otrzymali koszyczek pięknych, kolorowych róż. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród rzeczowych, a na koniec nagroda główna – samochód.

22 czerwca: IX Visegrad Maraton / Festiwal Biegów Górskich w Rytrze

W ramach Festiwalu Biegów Górskich odbyły się biegi na dystansach 28km i 8,5 km. Trasa bardzo trudna, startowało w sumie ok. 200 osób. Na dzień następny odbył się IX Visegrad Maraton – bieg ukończyły 133 osoby, w tym 17 kobiet. Wśród pań wygrała Aleksanda Jachimczak z Chrzanowa (3:14:06), wśród panów Grzgorz Czyż z Bogumiłowic (2:42:34). Ja wygrałam wśród pań w kat. K60, w czasie 4:39:48.

Trasa bardzo ciekawa, trudna, widoki przepiękne – widok Tatr, zresztą pokrytych częściowo śniegiem. Pogoda zmienna, raz słońce, deszcz, a nawet chwilowy grad. Impreza udana, choć nie obeszło się bez niespodzianek – brak medali dla wszystkich biegaczy zarówno w pierwszym dniu jak i drugim dniu Festiwalu. To smutna sprawa. Organizator obiecał, że wszyscy otrzymają pocztą. Zobaczymy.

30 czerwca: VI Bieg Sokoła w Sokołowie Młp. Na 10 i 5 km oraz 2,5km dla dzieci i młodzieży.

Bieg jak co roku dobrze zorganizowany. Wszystkich uczestników ok. 300. Pogoda sprzyjała zawodnikom. Wśród pań na 10 km wygrała Ewelina Budyka z Rzeszowa (45:30), a wśród panów Jacek Żądło z Mielca (33:29). Ja wygrałam kategorię K60 z czasem 51:46.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, w kat. generalnej okazałe puchary, w kat. wiekowych statuetki. Na zakończenie wśród zawodników losowanie nagród rzeczowych – sprzęt AGD.