Biegowy Sylwester w Pile: Organizatorzy gotowi na tłumy

 

Biegowy Sylwester w Pile: Organizatorzy gotowi na tłumy


Opublikowane w pon., 15/12/2014 - 08:20

Z roku na rok Bieg Sylwestrowy w Pile bije rekordy frekwencji. Czy tak będzie i w tym roku? Przekonamy się 27 grudnia o godzinie 11.00.

W ubiegłym roku na start zgłosiło się 940 biegaczy. – W tym roku przygotowujemy się na 1100 osób – mówi Rafał Słomka, organizator z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile. – Zapisy rozpoczynamy o godzinie 10:00 w hotelu przy obwodnicy miejskiej Gościńcu Rębajło. Chętni do biegu wypełniają oświadczenie o stanie zdrowia, wrzucają je do urny i otrzymują pamiątkową koszulkę – wskazuje organizator.

– Oczywiście jeżeli zgłosi się więcej zawodników, to oni również mogą wystartować, jednak już bez koszulki – dodaje organizator.

Bieg Sylwestrowy w Pile to lekkoatletyczne podsumowanie roku w regionie. – Wystartować może każdy od 7 lat w górę. Bieg jest bezpłatny, bez pomiaru czasu, czysto rekreacyjny, pomaga spalić świąteczne kalorie – śmieje się Rafał Słomka. – Nieważne czy jest się pierwszym, czy ostatnim, chodzi o to, by wspólnie się spotkać i pobiec – podkreśla.

Pilska trasa liczy sobie 3,5 km i biegnie ścieżką rowerową od Gościńca Rębajło do ośrodka Płotki. Jak zapowiada organizator, na mecie czekać będzie 1100 pamiątkowych medali, ognisko i grochówka. – Co roku staramy się przygotować inny wzór medalu. W tym roku znajdą się na nim wizerunek biegacza oraz akcent sylwestrowy. Wzór opublikujemy tuż przed biegiem na naszym profilu na Facebooku – mówi Rafał Słomka.

Bieg Sylwestrowy to kolejna aktywność, jaką Miasto Piła proponuje swoim mieszkańcom. Podobne wydarzenie organizowane są trzy razy do roku, a od Gościńca do Płotek można potruchtać jeszcze wiosną i jesienią.

Bieg Sylwestrowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce