Biegusiem z USiem – uniwersyteckie bieganie w Parku Śląskim

 

Biegusiem z USiem – uniwersyteckie bieganie w Parku Śląskim


Opublikowane w pt., 10/10/2014 - 12:17

Uniwersytet Śląski w Katowicach, zwany przez studentów pieszczotliwie USiem, tym razem zachęca do opuszczenia akademickich murów na rzecz wizyty w Parku Śląskim. W sobotnie przedpołudnie zostanie tam zorganizowana impreza sportowa o urokliwej nazwie Bieg(z)USiem pod Egidą. Jak łatwo się domyślić, atrakcją dnia będzie bieg, ale to nie wszystko. UŚ przygotowuje całe mnóstwo atrakcji i, co najważniejsze, zaproszeni są wszyscy, nie tylko pracownicy, studenci i absolwenci uczelni. Każdy, kto chce miło spędzić dzień będzie mile widziany. Od maluchów, po seniorów.

Bieg zostanie przeprowadzony na trasie liczącej 4,7 km. Mogą w nim wziąć udział biegacze i miłośnicy nordic walking, również osoby niepełnosprawne. Na najszybszych czekają ciekawe nagrody w kilku kategoriach. Dla biegaczy przewidziano po trzy kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn (18-35 lat, 35 – 50 lat oraz powyżej 50 lat), dla niepełnosprawnych i kijkarzy tylko kategorię open. Wśród nagród są puchary, bilety do kina, teatru i filharmonii, zaproszenia na kolacje w kilku katowickich restauracjach oraz… kurs tańca. Jest o co powalczyć, zwłaszcza że wpisowe wynosi zaledwie 10 zł. W jego ramach każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz posiłek i napój po zawodach. Dodatkowo osoby niepełnosprawne i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku są zwolnieni z opłaty.

– Chcieliśmy przygotować imprezę, która promuje zdrowy tryb życia. Zwłaszcza, że bardzo wielu naszych pracowników i studentów biega – powiedziała nam Magdalena Mickielewicz z Biura Promocji i Imprez Akademickich Uniwersytetu Śląskiego – Mamy też sporo atrakcji dla tych, którzy nie biegają. Na przykład o 11:10 zostaną przeprowadzone zajęcia zumby. Mogą w niej wziąć udział osoby, które przyjdą kibicować albo po prostu będą spędzały przedpołudnie w Parku Śląskim.

Będzie też możliwość skorzystania z porad trenerów i rehabilitantów oraz bezpłatnego pomiaru cukru. Świetna zabawa czeka na wszystkie dzieci – zabawy dla nich w specjalnej strefie poprowadzą profesjonalni animatorzy. Biegający rodzice nie muszą się więc bać o to, pod czyją opieką zostawią pociechy na czas zawodów.

Studenckie Radio Egida, które jest współorganizatorem imprezy, zaprasza na sportowe zmagania w ramach wieloboju. Dzieci i dorośli będą mogli się zmierzyć w kilku konkurencjach, między innymi w rzucie piłką lekarską, podbijaniu piłeczki pingpongowej oraz biegu na 60 metrów. Udział w tej części imprezy również jest bezpłatny.

– Swój udział w biegu można zgłosić w sobotę, w biurze zawodów czynnym od 9:00 do 10:30. Opłata nie będzie wyższa niż przy zapisach elektronicznych, nadal wynosi 10 zł – mówi organizator – Spodziewamy się 150-200 uczestników oraz co najmniej 100 osób, które przyjdą kibicować i wezmą udział w pozostałych atrakcjach, które przygotowaliśmy. A jest w czym wybierać. Już sama plenerowa zumba brzmi kusząco. Pogoda zapowiada się wprost idealnie, będzie ciepło i słonecznie. Warto spędzić sobotnie południe w Parku Śląskim.

Regulamin

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce