Bielsko-Biała chodzi, bo lubi!

 

Bielsko-Biała chodzi, bo lubi!


Opublikowane w pt., 29/08/2014 - 10:19

W niedzielę 31 sierpnia w Bielsku-Białej po raz trzeci wystartuje impreza „Chodzę, bo lubię”, na którą zaproszeni są wszyscy miłośnicy nordic walking – zarówno ci, którzy sport ten uprawiają aktywnie od lat, początkujący i ci, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z kijami. W Bielsku będą mieli okazję polubić tą formę aktywności.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Sportu, Turystyki i Rekreacji "Na Przełaj". Jej członkowie przygotowali dla zawodników aż trzy trasy – każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Wyczynowcy mogą się zmierzyć z najtrudniejszą trasą o długości 13 km.

– To trasa zawodnicza, na której rozegra się rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta – mówi Wioletta Piecha, jedna z organizatorek marszu. – Nie jest łatwa, to trakt narciarski na Szyndzielnię, więc jest mocno pod górę. Polega na wejściu, zdobyciu szczytu i zejściu. Pozostałe dwie trasy są łatwiejsze, prowadzą jakby w poprzek góry, więc nie mają takiego nachylenia. Powiedziałabym, że są interwałowe – podsumowuje pani Wioletta.

Poza najdłuższą trasą, można zmierzyć się z tą o długości 8 km i najłatwiejszą pięciokilometrową. Na obu nie będzie pomiaru czasu ani rywalizacji o nagrody, chodzi bardziej o rekreację. Przewidziano jedynie upominki dla najstarszych uczestników imprezy, niezależnie od wersji trasy, którą wybiorą.

– Będą punkty z napojami izotonicznymi i wodą – zapewnia organizatorka. – Oczywiście na dwóch dłuższych szlakach, bo na 5 km nie widzieliśmy takiej potrzeby. Będą tez punkty kontrolne, na których sędziowie sprawdzą poprawność techniki nordic walking i przestrzeganie zasad fair play.

Zapowiada się dość spora frekwencja, bo choć do tej pory zapisało się trochę ponad 100 osób, zapisy nadal trwają. Te elektroniczne do północy dzień przed zawodami, ale będzie można się zgłosić na miejscu. Opłaty są stałe, niezależnie od sposobu zapisu – 20 zł dla trasy zawodniczej i 10 zł dla tras krótszych. Organizatorzy spodziewają się ponad trzystu osób, podobnie jak w latach poprzednich. Zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku, ale dzieci dla lat 16 muszą maszerować pod opieką dorosłych.

Biuro zawodów znajdować się będzie w dolnej stacji kolejki „Debowiec”, stamtąd też od 11:00 będą startować kolejne grupy zawodników.

Strona organizatora

Zapisy

Regulamin

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce