Bike Orient: Nawigacyjna dżungla północnej Jury. Rowerem lub pieszo

 

Bike Orient: Nawigacyjna dżungla północnej Jury. Rowerem lub pieszo


Opublikowane w wt., 17/06/2014 - 11:13

W sobotę 28 czerwca po raz drugi w tym roku odbędzie się Rajd Bike Orient, tym razem na Jurze Wieluńskiej. Uczestnicy będą poszukiwać punktów zlokalizowanych w Wielkim Łuku Warty na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Jurajski krajobraz w połączeniu z przepływającą tu Wartą tworzą malowniczy krajobraz, wprost wymarzony do organizacji rajdu na orientację.

Tradycyjnie już najliczniej będą obsadzone trasy rowerowe: mega i giga. Co ciekawe o wyborze dystansu będzie można zdecydować nawet w trakcie rywalizacji. W optymalnym wariancie będzie do pokonania 50 i 100 km. Uczestnicy na trasie giga klasyfikowani będą w Pucharze Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

Organizatorzy liczą również na liczny udział piechurów i biegaczy. Trasa piesza długości 50 km po raz pierwszy będzie zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Dla początkujących dedykowana jest trasa rekreacyjna – pieszo lub rowerem z łatwą nawigacją.

Bazą imprezy będzie Ranczo nad Wartą w Krzeczowie. Położony tuż nad rzeką ośrodek będzie dogodnym miejscem, żeby przygotować się do startu i odpocząć po zakończonej rywalizacji. Uczestnicy będą mogli skorzystać z punktu żywieniowego na trasie i posiłku regeneracyjnego na mecie. Warto przedłużyć sobie pobyt i wziąć udział w niedzielę w spływie kajakowym Wartą.

Organizatorzy obiecują uczestnikom ciekawą orientację. – Teren zakola Warty w Załęczańskim Parku Krajobrazowym to prawdziwy nawigacyjny labirynt. Główną mapę turystyczną tego terenu gruntowanie zaktualizowaliśmy. Aby urozmaicić rywalizację zastosowane zostaną dodatkowo fragmenty map topograficznych, satelitarnych i do biegu na orientację – zapowiada Piotrek Banaszkiewicz, szef zawodów. Spodziewana frekwencja to ponad 200 osób.

Dokładne informacje o Rajdzie Bike Orient Jura Wieluńska dostępne są TUTAJNa imprezę można się zgłosić poprzez formularz internetowy: KLIKNIJ

Do 23 czerwca (poniedziałek) obowiązuje promocyjna opłata startowa. Zapraszamy do udziału.

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce