Błoto, piasek, wzniesienia i rowy wypełnione wodą, czyli Cross Straceńców 2014 [WIDEO]

 

Błoto, piasek, wzniesienia i rowy wypełnione wodą, czyli Cross Straceńców 2014 [WIDEO]


Opublikowane w pon., 28/04/2014 - 16:06

Tor motocrossowy w Głogowie stał się w minioną sobotę areną zmagań rekordowej liczby śmiałków, którym nie straszne są biegowe wyzwania. Ponad 500 biegaczy stanęło na starcie czwartej edycji Crossu Straceńców.

Rywalizowano na dystansach 15,555 km, 5 km, w sztafecie i w Biegu Hutników. Którąkolwiek trasę wybrali, mieli przed sobą błoto, piasek, wzniesienia i rowy wypełnione wodą. Niektórzy zawodnicy brodzili w tej mętnej wodzie zanurzeni po pas. Atmosfera zawodów przypominała tę, którą mogliśmy obserwować na warszawskim Runmaggedonie − w Głogowie również wszyscy byli ubłoceni i zmęczeni, ale na mecie uśmiechali się szeroko i tryskali szczęściem.

Najwięcej powodów do zadowolenia miał tego dnia Piotr Łobodziński. Specjalista biegu po schodach, zwycięzca zeszłorocznego Towerrunning World Cup, po raz drugi z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium w najdłuższym biegu. Tym zwycięstwem się jednak nie zadowolił i… wziął jeszcze udział w Biegu Hutników. Tu także okazał się najszybszy i ustanowił nowy rekord pokonania mili na Crossie Straceńców − 6 minut i 22 sekundy.

Z błotem i torem przeszkód wśród pań najlepiej poradziła sobie Anna Ficner. Policjantka ze Złotoryi wprowadziła już chyba tradycję wygrywania we wszystkich biegach, w których bierze udział. Ma już za sobą cztery zwycięstwa w Biegu Katorżnika, a Bieg o Nóż Komandosa wygrała pomimo kontuzji kolana. Zwyciężczyni Crossu Straceńców ma także na swoim koncie wygraną w biegu po schodach budynku Rondo 1 w 2012r.

Z krótszym, 5-kilometrowym dystansem najszybciej rozprawił się Jakub Kuziel, reprezentujący Monar w Myślakowicach. Nie był on jedynym zawodnikiem reprezentującym tę organizację − na liście startowej znalazło się więcej osób, których droga na ścieżkę biegową nie była oczywista. Także organizator tych zawodów Jerzy Górski, kultowa postać wśród triatlonistów, swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w jednym z ośrodków Marka Kotańskiego.

Zwyciężczynią Srebrnego Biegu na dystansie 5km została Agnieszka Piech z Głogowa.

Zobaczcie jak biegano w Crossie Straceńców:

Wkrótce więcej!

IB

Wideo i fot.: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce