BMW Półmaraton Praski budzi kontrowersje

 

BMW Półmaraton Praski budzi kontrowersje


Opublikowane w czw., 31/10/2013 - 15:01

Warszawa to zabiegane miasto. W przenośni i dosłownie. Do tej pory jednak największa aktywność joggerów wiązała się z centrum miasta. Teraz będzie okazja, by poruszać się również po prawej stronie Wisły. Wszystko za sprawą BMW Półmaratonu Praskiego. „Najszybszy półmaraton w Polsce” – jak anonsuje organizator, ma się odbyć się 31 sierpnia przyszłego roku. Zapisy rozpoczęły się na początku października.

Wiadomo już, że trasa półmaratonu przebiegać będzie Wałem Miedzeszyńskim. To najdłuższa ulica w Warszawie o długości 14 km. Trasa ma być szybka, bez znaczących zbiegów i podbiegów. Wszystko po to, by jak najwięcej osób mogło wziąć udział w imprezie i osiągnąć dobry rezultat na dystansie 21,097 km. Limit czasu na pokonanie dystansu ma wynieść 3 godziny 30 minut.

Na razie jednak impreza wygląda dosyć tajemniczo. Kusi trasą, sponsorem i nazwą, nawiązującą do słynnego BMW Berlin Marathon. Zaskakuje jednak regulaminem. Czytamy w nim m.in.:

Uczestnik jest odpowiedzialny za wszelkie koszty medyczne lub koszty transportu poniesione przez Organizatora”.

„Uczestnik deklaruje, że zwróci Organizatorowi wszystkie koszty (w tym koszty honorariów adwokackich i eksperckich) poniesione lub wypłacone przez Organizatora na rzecz jakiejkolwiek osoby (w tym Uczestnika i/lub każdego z jego ubezpieczycieli) w związku z jakimkolwiek wypadkiem, stratą, szkodą lub odniesieniem obrażeń (w tym śmiercią), wynikłym z obecności lub udziału Uczestnika w Półmaratonie”.

W Internecie rozpętała się bezpardonowa dyskusja z organizatorami, którzy najwyraźniej postanowili zabezpieczyć swoje finanse po tragedii na Biegnij Warszawo. W efekcie organizatorzy wydali oświadczenie w którym zapewniają:Zgodnie z decyzją Organizatora BMW Półmaraton Praski, w związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi treści Regulaminu BMW Półmaraton Praski, brzmienie niektórych postanowień Regulaminu poddane zostanie ponownej analizie”. Niedługo więc powinniśmy poznać poprawioną wersję regulaminu. Kiedy? W rozmowie z naszym portalem organizator biegu Sławomir Szczęsny nie podał konkretnej daty.

W tej chwili wiadomo, że do końca 2013 roku rejestracja do biegu kosztować będzie 79 złotych. Później cena może wzrosnąć. Każdy z uczestników musi mieć ukończone 16 lat w dniu zawodów (chociaż w większości półmaratonów dolny limit wynosi 18 wiosen). I że rejestracja prowadzona będzie do 28 sierpnia 2014 roku… Niemniej organizatorzy zostawiają sobie furtkę w postaci możliwości wprowadzenia limitu i wcześniejszego zakończenia rejestracji.

– Na razie zapisy idą dobrze. Limit uczestników jeszcze nie został ustalony, ale będzie wynosił między 10 000 a 12 000 osób – stwierdził Sławomir Szczęsny.    

Początek przygotowań do półmaratonu w oczach wielu rozpoczął się więc falstartem. Jest jednak trochę czasu na odzyskanie zaufania. Na Pradze brakuje imprez biegowych – oprócz Parkrun i Praskiej Dychy nie wiele się tam dzieje.

Jednakowoż Warszawie, po dwóch maratonach, przybędzie też drugi półmaraton (nie licząc okolicznych zawodów jak np. półmaraton w Radzyminie). Jest się z czego cieszyć.

Strona organizatora: www.bmwpolmaratonpraski.pl

Rejestracja: http://www.polmaratonpraski.pl/pl/rejestracja/zarejestruj

Regulamin: http://www.polmaratonpraski.pl/pl/BMW-Polmaraton-Praski/regulamin

RZ      

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce