BnO: W czwartek „masowy” finał Łódź Park Tour

 

BnO: W czwartek „masowy” finał Łódź Park Tour


Opublikowane w śr., 22/10/2014 - 10:33

Uczestnicy cyklu biegów na orientację Łódź Park Tour obierają kierunek na finał. Zawodnicy po raz pierwszy zagoszczą w gościnnych okolicach Parku nad Jasieniem. A ponieważ nie poznaliśmy jeszcze wszystkich odpowiedzi w cyklu, zmagania toczyć się będą do ostatniego punktu kontrolnego.

Za nami trzy etapów biegów na orientację po łódzkich parkach, osiedlach, a nawet ZOO. Przypomnijmy, że pierwsze zawody rozegrane zostały jeszcze w maju. Teraz na biegaczy czeka Park nad Jasieniem, czyli miejscu godnym finału.

– Park stanowi fragment doliny rzeki Jasień. Jest to miejsce momentami gęsto porośnięte, ponieważ wiodły tamtędy tory kolejowe, jeszcze za czasów przemysłowej Łodzi. Może być to więc pewne utrudnienie dla zawodników, gdy wbiegną do tego jaru. Jednak nie powinno być z tym większego problemu. Część trasy prowadzić będzie też po okolicznych ruchliwych osiedlach – opisuje Łukasz Charuba, organizator zawodów.

Mimo, że jest to ostatnia impreza cyklu, to organizatorzy spodziewają się, że przyciągnie tradycyjnie ponad stu uczestników. Wszystko dzięki wyrównanej walce w klasyfikacji generalnej. Jedynym pewnikiem jest zwycięstwo Rafała Podzińskiego wśród profesjonalistów.

– Na końcowe wyniki w cyklu wpłynie - tak myślę – specyfika naszego cyklu i ostatniego biegu. Nie jest on epilogiem, tak jak ma to miejsce w wielu innych cyklach, a pełnoprawnym i chyba najwazniejszym startem. Biegacze traktują zawody poważnie, a nie rekreacyjnie. I nie przychodzą do nas tylko na rozdanie nagród. U nas ostatni bieg jest tak samo ważny jak pierwszy, dlatego zapowiada się ciekawa walka. Szczęście ma tylko Rafał Podziński, który startował we wszystkich rundach, z czego wygrał dwie. Teraz ma kontuzję, ale może w pełni cieszyć się z triumfu – informuje organizator.

Zawody odbędą się w czwartek 23 października. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy trasy: początkujący - 1,48 km (13 punktów kontrolnych), zuchwali – 3,36 km (20 punktów kontrolnych) oraz profesjonaliści – 3,52 km (25 punktów kontrolnych). Początek biegu zaplanowano na godz. 18:30.

W finałowym biegu po raz pierwszy i ostatni biegacze w tegorocznej odsłonie cyklu ruszą na trasę ze startu masowego.

Biuro zawodów znajdować się będzie w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Piłsudskiego 101. Czynne będzie od godziny 17:15. Zapisy przyjmowane będą także w dniu biegu.

Organizator

Regulamin

Opłata startowa: 13zł + 2 zł (wypożyczenie chipa)

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce