Bogdan Wenta wystartuje w Runmageddonie Rekrut, żeby Bartek mógł biegać!

 

Bogdan Wenta wystartuje w Runmageddonie Rekrut, żeby Bartek mógł biegać!


Opublikowane w wt., 15/07/2014 - 11:22

Bogdan Wenta, w przeszłości m.in. znakomity piłkarz ręczny i trener reprezentacji Polski szczypiornistów, a obecnie europarlamentarzysta wystartuje w ekstremalnym biegu przez przeszkody Runmageddon Rekrut.

Biorąc udział w zawodach, które odbędą się w najbliższy weekend na warszawskim Torze Służewiec, wesprze rehabilitację urodzonego bez lewej stopy Bartka  Orzechowskiego.

Start serii, w której pobiegnie Bogdan Wenta zaplanowano na godz. 12:00 w sobotę, 19 lipca.

Organizatorzy ekstremalnego biegu przez przeszkody Runmageddon Rekrut stworzyli program charytatywny, w ramach którego zapraszają do startu w zawodach znane osoby ze świata m.in. kultury i sportu. W zamian za podjęcie wyzwania, organizator Runmageddonu przekaże co najmniej 1000 złotych na konto organizacji charytatywnej wskazane przez te osoby.

Wysokość kwoty, która ostatecznie trafi na konta organizacji charytatywnych uzależniona jest od liczby kibiców, którzy odwiedzą w najbliższy weekend Tor Służewiec, aby dopingować swoich znajomych i rodzinę. Bilet wstępu na imprezę kosztuje 5 zł. Kwota w całości zostanie przekazana na cele charytatywne.

Dochód z biletów Runmageddon Rekrut zostanie podzielony między fundacje wskazane przez Pawła Czapiewskiego, średniodystansowca, medalistę mistrzostw świata i halowego mistrza Europy w biegu na dystansie 800 metrów oraz Bogdana Wentę, byłego selekcjonera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych.

 Cieszymy się, że Bogdan Wenta przyjął nasze zaproszenie do startu w najbliższej edycji zawodów z cyklu Runmageddon. Liczymy na to, że pokonywanie przeszkód, które przygotowaliśmy dostarczy mu równie wielu emocji i wrażeń, jak prowadzenie kadry Polski w meczach, gdy o zwycięstwie biało-czerwonych decydowały sekundy! – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

Cechą wspólną Runmageddonu i piłki ręcznej jest zespołowość, która oznacza wspólne dążenie do realizacji założonego celu. W naszym biegu współpraca zawodników na trasie ma kluczowe znaczenie. Dlatego mam nadzieję, że Bogdan Wenta na torze będzie czuł się jak ryba w wodzie! Wysokość kwoty, którą ostatecznie przekażemy m.in. na konto akcji „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” zależy od liczby kibiców. Dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzin Toru Służewiec w najbliższy weekend, tym bardziej, że przygotowaliśmy wiele atrakcji! – zachęca Bieniecki.

W pokonywaniu przeszkód Bogdanowi Wencie będzie towarzyszyć syn Tomasz. Obaj wystartują wspólnie z  „Drużyną Bartka”, którą tworzą osoby  promujące akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. 

– Zdecydowałem się wziąć udział w biegu Runmageddon Rekrut, ponieważ spodobała mi się idea połączenia sportu, adrenaliny i dobrej zabawy z misją pomagania innym. Co prawda będzie to mój debiut w biegu ekstremalnym, ale wierzę, że poradzę sobie ze wszystkimi przeszkodami.  Wspólnie z moją żoną i synem do „Drużyny Bartka” należymy od roku. Cieszę  się, że startując w Runmageddonie mogę wspierać jego rehabilitację. Wierzę, że za kilka lat wszyscy zobaczymy Bartka uczestniczącego w takim biegu. Będę jego największym kibicem! – powiedział Bogdan Wenta.

Bartek Orzechowski urodził się bez lewej stopy w lipcu 2011 roku. Jest bystrym, ruchliwym dzieckiem i rozwija się prawidłowo. Jedynym problemem, z jakim mierzą się jego rodzice jest potrzeba gromadzenia środków na nowe protezy, których wymiana będzie potrzebna w związku z dorastaniem Bartka. 

mat. pras.

fot. Barbara Ogrodniczak, BikeLife

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce