Bolt zagra w piłkę w reprezentacji Jamajki?

 

Bolt zagra w piłkę w reprezentacji Jamajki?


Opublikowane w pt., 14/03/2014 - 16:03

Usain Bolt / Fot. WikipediaNajszybszy człowiek na ziemi prawdopodobnie zostanie powołany do reprezentacji Jamajki w piłce nożnej. Spirnter ma pomóc drużynie w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 r. Taką informację podał selekcjoner „Reggea Boyz” Niemiec Wilfried Schaefer.

Bolt znany jest ze swojego zamiłowania do piłki nożnej. Jest wielkim fanem angielskiej drużyny Manchester United. Po igrzyskach w Londynie w 2012 roku miał okazję spotkać się z ówczesnych wielkim trenerem „Czerwonych Diabłów” - sir Aleksem Fergusonem oraz zawodnikami. Miał również wystąpić w sparingowym meczu z Realem Madryt, do czego jednak nie doszło. Z kolei przed ligowym meczem z Fulham otrzymał klubową koszulkę Manchesteru z numerem 9,63 – nawiązującym oczywiście do czasu, jakim wygrał bieg na „setkę” podczas Igrzysk w Londynie.

Mimo że wiele osób widziało w tym kolejny chwyt marketingowy Bolta, to sam zawodnik dwa lata temu w prasie mówił. – Nie próbowałbym swoich sił, gdybym uważał, że nie jestem wystarczająco dobry. Niczego mi nie brakuje i mogę wnieść coś nowego do gry. Wszyscy sądzą, że żartuję, ale jeśli Ferguson zaprosi mnie na testy, na pewno nie odmówię.

Teraz po lekkoatletę chce sięgnąć selekcjoner Wilfried Schaefer. – W niemieckiej gazecie przeczytałem, że Usain Bolt marzy o grze w piłkę w Manchesterze United. Jednak on jest Jamajczykiem i chcę, żeby grał w naszym zespole – powiedział selekcjoner jamajskiej kadry dziennikowi „The Sunday Gleaner”.

Póki co jednak dorobek piłkarski sprintera nie jest imponujący. Ogranicza się do lokalnych gier charytatywnych oraz ze sponsorami. Spinter jednak zbiera w nich dobre recenzje, zwłaszcza za dobrą grę lewą nogą:

Zobacz umiejętności piłkarskie Usiana Bolta:

– Kiedy będzie trenował z naszym zespołem, tutaj na Jamajce, może stać bardzo dobrym graczem. On jest, co oczywiste, bardzo szybki, jeśli jednak nauczy się kontrolować piłkę będzie jednym z najlepszych piłkarzy świata – powiedział gazecie Schaefer.

Czy sześciokrotny mistrz olimpijski oraz ośmiokrotny mistrz świata, rekordzista świata na 100m (9,58) i 200m (19,19) otrzyma powołanie do narodowej drużyny? Czy stawi się na zgrupowanie kadry? Jak pogodzi karierę sprintera i piłkarza? Czy może zawiesi kolce na kołu i założy korki? Czy doczekamy się odpowiedzi na te pytania?   

Jamajce, tak jak Polsce, nie udało się awansować do Mistrzostwa Świata rozgrywanych w Brazylii.

RZ

źródło: http://jamaica-gleaner.com/

   

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce