Bratislava Marathon 2014. Ambasadorzy zapraszają

 

Bratislava Marathon 2014. Ambasadorzy zapraszają


Opublikowane w pt., 17/01/2014 - 15:43

Bratislava Marathon 2014 to właściwie nie jeden bieg na dystansie 42,195 km, ale 3-dniowa impreza z siedmioma biegami, skierowanymi do każdej grupy wiekowej i na każdym poziomie biegowego zaawansowania, oraz z atrakcyjnym programem dodatkowym.

Koncepcja Bratislava Marathon – z różnego rodzaju biegami oraz z 3-dniowym programem dodatkowym – narodziła się w 2006 roku. W tym roku spotkamy się więc podczas 9. już edycji imprezy. Jakie atrakcje czekają na biegaczy?

Program główny

Główny program imprezy – którą zaplanowano na 6 kwietnia 2014 r.  –  to oczywiście maraton (42,195 km). Jego trasa wiedzie prawie przez całe centrum miasta, a start i meta usytuowane są w pobliżu Dunaju, blisko centrum handlowego. Co 5 km maratończycy będą mogli wzmocnić się w punkcie żywieniowym. Dostępne będą nie tylko izotoniki, woda, herbata, ale również np. czekolada i banany. Uczestnicy maratonu mają również możliwość skorzystania z dostarczonych wcześniej własnych napojów, które będą ustawione na pierwszym stole w każdym punkcie żywieniowym.

Tą samą trasą, co maraton poprowadzono również półmaraton. I jak to zazwyczaj bywa – maratończycy mają przed sobą dwie pętelki, a półmaratończycy jedną. Na 6 kwietnia zaplanowano również sztafetę w 4-osobowych zespołach na dystansie 21,098 km.

Biegacze będą mogli wziąć udział w dwóch biegach „rozgrzewkowych”. Dzień przed biegami głównymi, czyli półmaratonem i maratonem, zorganizowany zostanie krótki bieg (około 6 km) z najważniejszymi punktami historycznymi Bratysławy w tle oraz z komentarzem do mijanych podczas biegu miejsc. Będzie to więc podwójna atrakcja – trening połączony ze zwiedzaniem miasta.

Program dodatkowy

Program dodatkowy – który zaplanowano na 5 kwietnia 2014 r. – to biegi na krótszych dystansach oraz biegi zorganizowane z myślą o najmłodszych. Możemy więc wybrać bieg na 10 km i pobiec bardzo ciekawą trasą poprowadzoną po obu stronach Dunaju.

Ci, którzy wolą jeszcze krótsze dystanse mogą pobiec w NUTRILITE Minimaraton (4,2 km). Trasa poprowadzona została przez strefę przemysłową Bratysławy. To dodatkowa atrakcja dla tych, którzy lubią zwiedzać w biegu. Dzięki zmianie trasy, w biegu będzie mogło wziąć udział więcej osób niż w roku ubiegłym. Szacuje się, że w 2014 roku w minimaratonie pobiegnie około 1500 osób.

W programie dodatkowym nie brakuje również propozycji dla najmłodszych biegaczy. Dzieci zapraszamy na bieg „Duck TV run kids” na dystansie 300 m - 800 m.

Przyszli maratończycy, którzy jeszcze nawet nie chodzą J zapraszani są na start z rodzicami. Specjalnie dla maluchów odbędzie się już kolejna edycja raczkowania po dywanie na dystansie 5 m.

Opłaty i pakiety startowe

Organizatorzy przygotowali pakiety startowe z bardzo rozsądną opłatą początkową. Cennik pakietów znajdą Państwo TUTAJ

A co takiego znajdziemy w pakiecie?

  • Numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Istnieje możliwość posiadania numeru startowego z własnym imieniem lun nazwą zespołu sztafetowego. Trzeba jednak dokonać opłaty rejestracyjnej do 28 lutego i zaznaczyć taką opcję w formularzu rejestracyjnym.
  • Bilet na Pasta Party w sobotę (5 kwietnia 2014 r.)
  • Wyżywienie na trasie oraz na mecie
  • SMS z wynikiem
  • Biuletyn o Bratislava Marathon
  • Możliwość skorzystania z szatni oraz z depozytu
  • Medal
  • Dyplom on-line

Bratislava Marathon Fan Club Polska

Bratislava Marathon z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Potwierdza to Jozef Pukalovič, dyrektor Bratislava Maraton: - Maraton zaczyna być coraz bardziej popularny, szczególnie na przestrzeni ostatnich 3 lat. Pomimo tego, że jako kraj nie mamy szczególnej historii związanej z bieganiem, to dzisiaj bieganie jest bardzo popularne na Słowacji i Bratysława jako stolica jest najlepszym przykładem tego jak zainteresowanie bieganiem rośnie. Stale pracujemy nad rozwojem naszych biegów. Dzięki comiesięcznym biegom, które organizujemy, mamy stały kontakt z naszymi biegaczami.

A jak wygląda popularność Bratislava Marathon wśród cudzoziemców? W ubiegłorocznej edycji - na 2500 biegaczy - 30 procent stanowili zawodnicy z zagranicy. – Przyjeżdżają do nas biegacze z 52 krajów, w większości z Czech, Węgier, Austrii, Niemiec oraz oczywiście z Polski. Każdego roku odwiedzają nas również grupy z Wielkiej Brytanii i Włoch – mówi Jozef Pukalovič i dodaje: - Z punktu widzenia polskich biegaczy ważne jest bardzo dobre połączenie pomiędzy Polską a Bratysławą. No i liczy się przyjacielska atmosfera pomiędzy Polakami a Słowakami. Zapraszamy więc wszystkich biegaczy z Polski.

W ramach przyjaźni polsko-słowackiej i współpracy z organizatorami narodziła się również swego rodzaju społeczna inicjatywa. Powstał polski fanpage na Facebooku –  Bratislava Marathon Fan Club Polska – prowadzony przez dwójkę biegaczy i blogerów (www.bieg-a-my.blogspot.com), na którym na bieżąco publikowane są informacje na temat Bratislava Marathon oraz innych biegów organizowanych na Słowacji.

Informacje szczegółowe na temat imprezy znajdą Państwo na stronie organizatora - KLIKNIJ. Zapraszamy również na polski fanpage na Facebooku – Bratislava Marathon Fan Club Polska.

Monika Bartnik i Andrzej Gałązka, Ambasadorzy Festiwalu Biegowego
www.bieg-a-my.blogspot.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce