Brzeg: 12-godzinne ultra dla Tosi. Przyłącz się!


Opublikowane w pt., 21/02/2020 - 09:22

Tosia nie skończyła jeszcze pół roku, ale ma niezwykły dar przekonywania do siebie biegaczy.

Niedawno pisaliśmy, że w walce o drogą terapię genową Tosia zyskała całą drużynę wojowników. Z myślą o małej dziewczynce z SMA, z Oleśnicy do Świnoujścia pobiegną uczestnicy akcji „Biegiem Po Marzenia". Zrobią to za już miesiąc. Zanim to jednak nastąpi odbędzie się zupełnie inna impreza biegowa, a Tosia zyskała jeszcze jedną przyjaciółkę i grupę biegaczy w Brzegu.

Za kilka dni, 29 lutego o 8:00 ze Stadionu Miejskiego w Brzegu ruszą uczestnicy biegu 12-godzinnego. Za organizacją biegu stoi Ania Pawluk, nauczycielka angielskiego i jej biegowi przyjaciele. Sama zaczęła biegać, by wrócić do formy i odzyskać sylwetkę. Teraz już bez biegania nie wyobraża sobie życia. Gdy tylko usłyszała o kłopotach Tosi, postanowiła pomóc na biegowo.

- To był burza mózgu. Zastanawialiśmy się, co zrobić i wymyśliliśmy bieg 12-godzinny. Zaczęliśmy rozsyłać zaproszenia i odzew był wspaniały - mówi Ania Pawluk, która z przyjaciółmi organizuje biegi integracyjne w formule imprezy składkowej. Nie brakuje na nich domowych ciast, zup, sałatek.

- Biegamy razem chyba od 5 lat. Angażujemy się w akcje charytatywne, organizujemy biegowe imprezy integracyjne. Robimy to po to, żeby się spotkać, po biegu zjeść razem domowe ciasto, napić się kawy, pogadać – dodaje Ania Pawluk.

Nie inaczej będzie również podczas biegu 12-godzinnego, gdzie zamiast wpisowego obowiązuje udział w zbiórce funduszy.

- W sprawie zbiórki skontaktowaliśmy się z przyjacielem rodziców Tosi i to on przyśle wolontariuszy z puszkami. My jedynie umożliwiamy tę zbiórkę i proponujemy ciekawy bieg. Kto z nami biegał, wie że ciast jest dużo i są dobre. Dużo jest również śmiechu i radości. Chcemy się tym podzielić z biegaczami. Zapraszamy - mówi Ania, która sama również spróbuje pobiec i między obowiązkami gospodyni chce zmieścić 100 okrążeń.

Od strony formalnej organizację wziął na siebie Klub Sportowy Masters Brzeg. Dzięki nim nie tylko biegacze znajdą coś dla siebie. Z myślą o Tosi zostanie również zorganizowany turniej piłkarski.

Fanpage wydarzenia: TUTAJ

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce