Business Run: Warszawa też pobiegnie dla Łukasza

 

Business Run: Warszawa też pobiegnie dla Łukasza


Opublikowane w czw., 05/06/2014 - 16:12

Ruszyły właśnie zapisy do warszawskiej edycji Business Run, czyli biegu charytatywnego dla 5-osobowych drużyn firmowych. Każdy członek drużyny przebiega 3,8 km, a wpisowe w wysokości 250zł (50 zł od osoby) netto jest przeznaczone na zakup protez dla osób po amputacji.

W Warszawie taki bieg odbędzie się po raz pierwszy. Jego start i meta będą usytuowane na Stadionie Narodowym. Szczytny cel tej imprezy spowodował, ze nawet Mikołaj Piotrowski odpowiedzialny za działania komunikacyjne stadionu, który już kilka razy obiecywał, że weźmie udział w biegu z metą na płycie stadionu, tym razem zamierza dotrzymać słowa i wziąć czynny udział w Business Run.

Zarówno on jak i biegacze z warszawskich firm pobiegną dla Łukasza Trendela, który stracił nogę w wypadku samochodowym w 2006 r.

- Wiele razy bywało tak, że po drodze odpadała mi stopa. Zawsze miałem przy sobie taśmę klejącą, żeby podkleić prowizorycznie protezę i dojść do kolegi, który ją spawał w swojej blacharni - wspominał Łukasz Trendel podczas konferencji zapowiadającej zawody. Jak mówił, nie znalazłby się na liście beneficjentów biegu, gdyby nie determinacja Sylwii Koterskiej. Pani Sylwia poznała Łukasza w drodze z Gdyni do Warszawy. Widząc jego nieprofesjonalną protezę i znając niecodzienne okoliczności chałupniczej konserwacji rozpadającej się, sztucznej nogi postanowiła interweniować.

- Gdy Łukasz kolejny raz został odprawiony z kwitkiem i nie dostał swojej protezy, sama zaczęłam szukać tej nogi. Myślałam, że wszyscy tak ochoczo przystąpią do działania, ale to się okazało trudniejsze niż sądziłam. Dopiero w fundacji Jasia Meli znalazłam wsparcie. Jestem wzruszona i zszokowana. To, że Łukasz będzie miał nogę, to największy sukces mojego życia - powiedziała Sylwia Koterska, która w rozmowie z nami dodała, że sama też mogłaby pobiec, gdyby organizatorzy stworzyli możliwość udziału w imprezie drużyn freelancerów. Organizatorzy obiecali nam, że przemyślą taką propozycję.

W zeszłym roku dzięki tej imprezie, która odbywała się w zaledwie 3 miastach udało się zebrać fundusze na protezy dla ośmiu podopiecznych fundacji Poza Horyzonty. W tym roku dzięki Warszawie i Łodzi beneficjentów będzie więcej.

Z zapisami trzeba się śpieszyć. Jak już informowaliśmy, W Krakowie limit 600 drużyn został osiągnięty w ciągu 90 minut. Podobnie może być Warszawie. Bieg odbędzie się 14 września, jest więc trochę czasu na trening, a dla tych, którzy jeszcze dzisiaj nie przebiegają dystansu ok. 4 km, już wkrótce rozpoczną się darmowe treningi pod okiem instruktora.

Organizator

IB

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce