Cała Polska Biegała z Mapą: Limanowa dała przykład [ZDJĘCIA]

 

Cała Polska Biegała z Mapą: Limanowa dała przykład [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 12/05/2014 - 14:10

W weekend w 21 miastach odbyła się akcja „Cała Polska biega z mapą”. Chociaż dane o frekwencji jeszcze spływają to wszystko wskazuje, na rekordu frekwencji nie uda się ustanowić. Dla organizatorów akcji nie jest to jednak porażka, tylko wyzwanie.

Jak do tej pory największą frekwencję zanotowano w Łodzi. W Manufakturze zjawiło się ponad 260 biegaczy...

... w tym prezydent miasta Hanna Zdanowska. 

Nie wiele mniej uczestników, bo 250 zorientowało się na terenie warszawskiej Agrykoli (czytaj więcej). Niedosyt może czuć Kraków, gdzie pojawiło się 150 uczestników.

- Czekamy jeszcze na wyniki z Poznania, bo tam impreza odbyła się w niedzielę. Wielkopolska miała kolizję terminów imprez w sobotę. Jest więc jeszcze szansa na pobicie tegorocznego rekordu wśród miast - powiedział nam Łukasz Charuba, koordynator akcji.

Prawdziwą niespodziankę sprawiła licząca ok. 15 000 mieszkańców Limanowa. Z mapą w ręku pobiegło tam ponad 200 osób, o 50 więcej niż w ubiegłym roku. To zasługa znakomitej pogody, ale efekty dała też przemyślana akcja promocyjna. Ponadto przykład dały władze gminy.

- Robimy tą akcję po raz trzeci. Tradycyjnie spotkaliśmy się w Parku Miejskim. To jest samo centrum Limanowej. Mieliśmy dobrze przygotowaną promocję. Od dwóch tygodni spacerowaliśmy po mieście rozdając broszury. Wysłaliśmy zaproszenia do szkół. Dodatkowo co roku organizujemy Limanowa Cup w biegu na orientację i ludzie tu wiedzą co to jest za sport. Nikt nam nie zabiera lampionów. Dodatkowo w akcji wzięły władze gminy, które nie tylko otworzyły imprezę ale razem z rodzinami biegały z mapą - podsumował akcję w rozmowie z nami Witold Sochacki, prezes klubu UKS Patria Młynne.

Mimo że zakładana liczba 4000 tysięcy uczestników akcji nie została osiągnięta, to jednak jej organizatorzy nie odbierają tego jako porażki.

- Myślę, że w tym roku uda nam się osiągnąć liczbę ponad 3000 biegaczy. 4000 uczestników to wyzwanie na przyszłą edycję. Czy będą nowe lokalizacje? Póki co mamy 21 miast. Jednak jest kilka miejsc, które funkcjonują przy dużych miastach jak chociażby Pabianice. Prawdopodobnie będziemy starali się to wykorzystać. Jestem pod tym względem optymistą - dodaje Łukasz Charuba.

Była to czwarta edycja akcji „Cała Polska biega z mapą”. W przyszłym roku szykuje się więc mały jubileusz.

RZ

Foto: K.Golonka/ P.Chmielnicki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce