„Champion Powiatu Gorlickiego” - będzie przyznany po raz trzeci

 

„Champion Powiatu Gorlickiego” - będzie przyznany po raz trzeci


Opublikowane w pon., 06/02/2023 - 15:16

W powiecie gorlickim nie brakuję utalentowanych sportowców, znakomitych szkoleniowców, sponsorów oraz prestiżowych imprez sportowych. Wśród nich są oczywiście znani biegacze oraz imprezy biegowe jak np. Gorlicki Bieg Sylwestrowy, Gorlicki Bieg Górski czy Bieg Naftowy. „Champion Powiatu Gorlickiego” to nagroda Zarządu Powiatu Gorlickiego. Jej inicjatorem był członek zarządu powiatu Adam Urbanek. Wyróżnienie przyznawane jest w sportach olimpijskich oraz nieolimpijskich - w tym letnich, zimowych i halowych. Nagroda uwzględnia zawodników sportowych z niepełnosprawnościami, działaczy, trenerów, drużyny sportowe, a także wszystkie osoby, których pasją jest sport.

- Celem ustanowienia Nagrody „Champion Powiatu Gorlickiego” jest uhonorowanie ludzi promujących sport w powiecie gorlickim, poświęcających czas zawodnikom i dbających o promowanie zdrowego stylu życia. Nagroda służy uhonorowaniu wszystkich ludzi, dla których sport jest wielką pasją, wiąże się z osobistym zaangażowaniem i walką o jak najlepsze wyniki we współzawodnictwie- wyjaśnia Maria Gubała, starosta gorlicki.

 

Nagroda „Champion Powiatu Gorlickiego” przyznawana jest w ramach dziesięciu kategorii: sportowiec roku, trener roku, sportowa impreza roku, odkrycie roku, sportowy działacz roku, sponsor roku, sportowiec roku w kategorii „ Sprawni inaczej”, trener roku lub opiekun sportowca „Sprawni inaczej”, drużyna roku oraz osobowość sportowa 50+.

- Nam biegaczom jest szczególnie miło, że w pierwszej edycji nagrodę sportowy działacz roku otrzymał Adam Rachwał, wielki miłośnik biegania, prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice i organizator wielu imprez biegowych w powiecie gorlickim. W ubiegłym roku sportowcem roku został biegacz, wychowanek UKS Kobylanka reprezentant Polski w LA Michał Zieleń, który zdobył m.in: trzy złote medale Mistrzostw Polski U-20 w lekkiej atletyce, był także na ME U-20 w LA oraz na Mistrzostwach Świata U-20 w lekkiej atletyce w Nairobi w Kenii. Obecnie startuje w barwach Resovii Rzeszów. Sportowcem roku w kategorii "Sprawni inaczej" został Damian Ligęza zawodnik sekcji lekkoatletycznej w Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. Od kilku lat jest członkiem Paralekkoatletycznej Kadry Polski, a osobowością sportową 50+ wybrano Augustyna Jamrę wieloletniego sędzię i współorganizatora Gorlickiego Biegu Sylwestrowego - podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

 

Regulamin nagrody oraz wniosek dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Termin składania wniosków - 15 lutego 2023 rok. Szczegóły i zgłoszenia: https://www.powiatgorlicki.pl/images/championpowiatu/Regulamin.pdf

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Fot: Marek Podraza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce