Charytatywnie na inaugurację OWM. "W tym biegu wszyscy jesteście zwycięzcami" [ZDJĘCIA]

 

Charytatywnie na inaugurację OWM. "W tym biegu wszyscy jesteście zwycięzcami" [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 12/04/2014 - 20:55

Tytułowe, wygłoszone na starcie słowa prezesa PKN Orlen Jacka Krawca towarzyszyły  dziś uczestnikom Charytatywnego Marszobiegu "Bieg na Tak. Biegam bo lubię", inaugurującego drugą edycję ORLEN Warsaw Marathon. 

Z Placu Zamkowego do Stadionu Narodowego pobiegło i pomaszerowało dziś ok. 10 000 osób. Wśród nich gwiazdy -  Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Marek Dąbrowski, Kuba Giermaziak, miłośnicy biegania i nordic walking, starsi i młodsi,  Polacy, Amerykanie, Włosi, Japończycy, osoby zdrowie i niepełnosprawne. 

Tym ostatnim marszobieg był dedykowany, ale podopieczni Fundacji "Świat na Tak" oraz Fundacji Orlen "Dar Serca", czy inni, tacy jak Zbigniew Stefaniak, niepełnosprawny maratończyk z Gąsiorowa, nie chcieli być traktowani wyjątkowo. - Jutro biegam w Maratonie Łódź - tryskał humorem p. Zbigniew, dziarsko pokonując kolejne metry marszobiegu.

Uśmiech i radość towarzyszyły dzisiejszej imprezie od startu do mety, choć ta druga była raczej symboliczna; w biegu nie prowadzono żadnej klasyfikacji, nie było medali i nagród, tylko okolicznościowe koszulki (swoją drogą ich rozmiarówka była mocno nietrafiona, zdecydowana większość uczestników marszobiegu, z niżej podpisanym włącznie, toneła w swoich t-shirtach), integracja i znakomita zabawa, której ton nadawali tradycyjnymi okrzykami i pieśniami biegający Spartanie. 

Na mecie przywitała nas najważniejsza informacja dnia - aż 100 000 zł (10 zł od każdego uczestnika marszobiegu) przekaże ORLEN na realizację programów na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka, wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży i pomocy lokalnym środowiskom. Ufamy, że w przyszłym roku beneficjentów i obszarów pomocy będzie  jeszcze więcej.

Zobaczcie jak bawiono się dziś w Warszawie. A już jutro kulminacja emocji - maraton i bieg na 10 km. Startujemy od rywalizacji handbików, już o 8:43. 

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce