Charytatywny mikołajkowy topless w Poznaniu [WIDEO]

 

Charytatywny mikołajkowy topless w Poznaniu [WIDEO]


Opublikowane w wt., 17/12/2013 - 10:06

Ponad 80 osób pojawiło się w niedzielę na poznańskiej Malcie, by w oryginalny sposób wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin Pogotowia Opiekuńczego.

By odróżnić się od innych biegów świątecznych organizatorzy Biegu Mikojakowego w Poznaniu postanowili, że jego uczestnicy będą biegać rozebrani. Oczywiście z uwagi na porę roku stosownego zapisu zabrakło w regulaminie biegu, niemniej wielu biegaczy do serca wzięło sobie idea fix spotkania i, ponieważ dopisała pogoda, zrzuciło sportowe wdzianko.

Zamiast legginsów i oddychającej koszulki biegano tu w samych butach, czerwonych spodenkach i czapce. Znaleźli się też odważni, którzy 5-kilometrową trasę pokonali… boso!. Nad zdrowiem biegaczy czuwały wolontariuszki Akademickiego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej.

Warunkiem dopuszczenia do biegu było przyniesienie podarunku dla podopiecznych ośrodka. Trafiają do niego maluchy porzucane przez rodziców i odebrane rodzicom przez policję. Biegacze stanęli na wysokości zadania przynosząc pieluchy, chusteczki, mleko czy kaszki.

– Wspaniale, że byliście! Starsi, młodsi, mężczyźni i kobiety, jedni bardziej, inni mniej ubrani… Każdy zaś w roli Mikołaja!!! Frekwencja była duża, co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło! Ilość „rozebranych” biegaczy także była ogromna, pogoda nam dopisała (jakkolwiek to brzmi :D), świetnie, że zebraliśmy tak dużo podarków, dzięki którym maluchy z Pogotowia Rodzinnego będą miały przyjemniejsze święta! – podsumował na Facebooku Michał Mojsiej, jeden z organizatorów II Biegu Mikołajów w Poznaniu.

GR

Fot. facebook / Fotografia Tomasz Szwajkowski

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce