Chaszczok do potęgi szóstej. „Nie dla wszystkich”

 

Chaszczok do potęgi szóstej. „Nie dla wszystkich”


Opublikowane w pt., 14/02/2014 - 15:23

Wbiec na Babią Górę to trudne zadanie, o czym rokrocznie przekonują się uczestnicy biegu Chaszczok. Wbiec na Babią Górę sześciokrotnie za jednym zamachem, to zadanie ekstremalne, ale – jak przekonuje organizator Chaszczoka 6B – wykonalne.

To nowa impreza na mapie biegów ultra w naszym kraju. Odbędzie się 23 sierpnia.

 – Pomysł na bieg zrodził się dawno temu. Zawsze chcieliśmy robić imprezy biegowe w różnej formie. Powstało wiele projektów. Ten wydał nam się najciekawszy, bo przecież nie można robić wszystkiego – wyjaśnia pan Sławomir, pomysłodawca i organizator zawodów, które będą dużo trudniejsze od swojego starszego brata. Do pokonania będzie 100 km dystansu i ok. 6500m przewyższenia. Co to oznacza?

– Biegacze poznają dokładnie prawie wszystkie szlaki turystyczne wyznaczone w tej części kraju i odkryją wszystkie drogi prowadzące na szczyt Babiej Góry, również te wiodące poza szlakami. Będą też mogli podziwiać urokliwy wschód lub zachód słońca. Ten pierwszy zastanie liderów, drugi maruderów – uśmiecha się  kierownik zawodów.

Wśród najtrudniejszych fragmentów trasy (do dogrania organizacyjnego został już tylko ok. 10% jej fragment) nasz rozmówca wymienia Perć Akademików. – Tutaj trzeba będzie się wspomóc akcesoriami do wspinaczki – wskazuje.

Trudne do osiągnięcia będą też limity czasowe, jakie wyznaczy organizator. – Pracujemy nad szczegółami, ale już teraz mogę powiedzieć, że wbiegając na szczyt Babiej - Diablak każdorazowo trzeba będzie się zmieść w ustalonym czasie. To sprawi, że na najtrudniejsze odcinki biegu dotrą tylko doświadczeni zawodnicy. Dlatego proszę o dokładne przemyślenie decyzji o starcie, bo Chaszczok 6B to nie jest impreza dla wszystkich – akcentuje nasz rozmówca. – Chcemy, by jej ukończenie było nobilitujące – dodaje.

Początkujących biegaczy górskich zaprasza na wrześniowy Chaszczok, gdzie, w ramach Ligi Festiwalu Biegów, do pokonania będzie „tylko” 10 km i 1200 m przewyższenia.       

Zapisy do Chaszczoka 6B zostaną uruchomione w drugiej połowie marca. Limit uczestników zostanie ustalony na poziomie 200-300 osób. – Na więcej nie pozwala nam przepustowość trasy, tym bardziej, że będziemy biegać w dwie strony. Decydujące są też względy bezpieczeństwa. Wysoka frekwencja nie jest tu dla nas najważniejsza, chcemy by wszyscy cali i zdrowi dotarli do mety, oczywiście dobrze się przy tym bawiąc – podkreśla organizator.

Strona imprezy:

https://www.facebook.com/6xbabia

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce