Chcesz pobiegać w Beskidzie Niskim? Wystartuj w VIII Biegu Beskidnika

 

Chcesz pobiegać w Beskidzie Niskim? Wystartuj w VIII Biegu Beskidnika


Opublikowane w czw., 14/09/2023 - 20:40

Już po raz ósmy do Folusza w gminie Dębowiec w powiecie jasielskim zawitają miłośnicy biegania po Beskidzie Niskim, aby pobiec w Biegu Beskidnika. To impreza, która co roku przyciąga „beskidników”, którzy w biegu zwiedzają urokliwe zakątki tej części Polski, a głównie Magurskiego Parku Narodowego. Część biegowych tras będzie przebiegała także przez powiat gorlicki tj. gminę Lipinki i Sękowa

- W tym roku pobiegniemy pierwszego października w niedzielę i będzie w czym wybierać. Proponujemy biegaczom cztery dystanse: Beskidniczek i Beskidnik, których trasy się nie zmieniają - mówi Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle i organizatorka biegu.

- Nowością będzie trasa dłuższych dystansów: około 41 km i około 60 km. Oprócz Folusza i szlaków Magurskiego Parku Narodowego chcemy pokazać biegaczom piękne widokowo trasy turystyczne Gminy Nowy Żmigród i Gminy Osiek Jasielski: wieżę widokową w Desznicy, Górę Grzywacką oraz piękną panoramę z Bucznika. Czas szybko leci, dlatego też chcemy przypomnieć biegaczom, że zapisy na Beskidnika będą aktywne do 15 września. Na każdym dystansie jest określony limit uczestników, a więc nie zwlekajcie.

To właśnie Grażyna Leńczuk wspólnie z Justyną Maniak wymyśliły tę ciekawą imprezę, która od pierwszej edycji znalazła setki wielbicieli. Obie panie uwielbiają sport i również biegają i Bieg Beskidnika okazał się strzałem w dziesiątkę. Trafił on też do wielu serc biegaczy z powiatu gorlickiego, którzy uwielbiają ścigać się po górkach i to z sukcesami. Na listach startowych już w tej chwili jest zapisanych ponad 230 biegaczy, większość z Małopolski i Podkarpacia i - rzecz jasna - z powiatu gorlickiego.

- Zapraszamy również najmłodszych do uczestnictwa w sportowej rywalizacji. Będą biegi dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat na dystansach 400 m, 700 m i 1200 m oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i pamiątkowy medal dla każdego uczestnika – dodaje Grażyna Leńczuk.

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Honorowy patronat podobnie jak i w poprzednich latach sprawuje Starosta Jasielski. Więcej informacji i zapisy: https://www.biegbeskidnika.powiat.jaslo.pl Fot i tekst: Marek Podraza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce