Chodzę, bo lubię: Nordic walking w Bielsku-Białej

 

Chodzę, bo lubię: Nordic walking w Bielsku-Białej


Opublikowane w czw., 26/09/2013 - 14:44

Miłośników sportowego chodzenia w niedzielę 29 września czeka II Marsz Nordic Walking "Chodzę Bo Lubię" w Bielsku-Białej. Na pomysł imprezy wpadła rok temu prezes Fundacji "Na Przełaj" Wioletta Piecha. Po tym, jak sama zdała kurs instruktora nordic walking, postanowiła zainteresować tą formą sportu inne osoby.

W pierwszej edycji Marszu wzięło udział ponad trzysta osób. W tym roku spodziewa się większej liczby uczestników. Jej celem jest, by zachęcić do nordic walkingu całe rodziny, bez względu na wiek. - Na pewno powtórzymy ubiegłoroczną frekwencję, ale spodziewam się, że chętnych będzie więcej. Można założyć, że zbliżymy się do czterystu startujących – mówi Piecha.

Początkujący będą mogli podczas niedzielnej imprezy nauczyć się podstaw poruszania podczas marszu z kijkami czy też dowiedzieć się, jak dobrać odpowiedni sprzęt. Na bardziej zaawansowanych czekają trzy trasy do wyboru. Dwie rekreacyjne -  jedna o długości 5 kilometrów, druga - 8 km. "Zawodowcy" będą mogli wystartować na liczącej około 13 kilometrów trasie wymagającej, na której będzie dokonywany pomiar czasu.

- W skali od jednego do dziesięciu oceniłabym trudność tej trasy na jakieś 7-8. Największe wymagania stawia szczyt Szyndzielnia, ale co ciekawe, ze względu na jego charakterystykę trudniejsza może być droga w dół – ocenia organizatorka marszy Wioletta Piecha. Start i meta usytuowana będzie na parkingu Hotelu "Dębowiec" przy Al. Armii Krajowej 220.

Przewidziano pięć kategorii wiekowych: 16-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat i powyżej 60 lat. Trzech najlepszych zawodników w każdej z kategorii otrzyma puchary lub statuetki i nagrody rzeczowe, dla wszystkich przygotowano pamiątkowe medale. Zwycięzcy kategorii open wśród mężczyzn i kobiet uhonorowani zostaną Pucharem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Do zawodów można zgłaszać się za pomocą formularza na stronie www. fundacjanaprzelaj.pl do 28.09.2013 lub osobiście w biurze zawodów najpóźniej do godziny 10 w dniu startu. Osoby pełnoletnie podpisują oświadczenie o udziale w zawodach na własną odpowiedzialność, zawodnicy poniżej osiemnastego roku życia muszą mieć pozwolenia od rodzica lub opiekuna, przy czym muszą oni być podczas zgłoszenia w biurze zawodów. Opłata wynosi 10 złotych za start na trasie rekreacyjnej i 20 na trasie sportowej.

Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Sportu, Turystyki Rekreacji „Na Przełaj” przy współpracy z Gminą Bielsko-Biała.

MG

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce