Chorzów znów pobiegnie dla Słonia. „Pasja to nie jest puste słowo”

 

Chorzów znów pobiegnie dla Słonia. „Pasja to nie jest puste słowo”


Opublikowane w pt., 16/05/2014 - 09:26

7 lipca 2013 r. na Gaszerbrum I popsuła się pogoda. Dla Artura Hajzera był to znak do odwrotu. Był doświadczonym himalaistą. Dokonał pierwszego zimowego wejścia na Annapurnę. Wytyczył nową drogę na Annapurnę i na Sziszapangmę. Na Gaszerbrum zabrakło szczęścia, a upadek Kuluarem Japońskim okazał się śmiertelny w skutkach.

Miesiąc później Marcin Rudzki, dziennikarz radiowy wspomagany przez ultramaratończyka Augusta Jakubika, zaprosił na Bieg dla Słonia i nie spodziewał się, że to zaproszenie zostanie przyjęte przez tak wielu. Oficjalny bieg odbył się w Chorzowie, tam wydano karty do rejestracji, ale skończyły się po 1100 osobach.

Potem już nikt nie liczył frekwencji. Ci, którzy nie mogli wystartować w Chorzowie, organizowali swój Bieg dla Słonia, tam gdzie właśnie byli. Biegli w grupach lub samotnie. W Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Jeleniej Górze i w Gdańsku, ale też w Peru, Szwecji, Niemczech i Chorwacji.

W tym roku odbędzie się druga edycja Biegu dla Słonia. O 22:00 biegacze z czołówkami wystartują w Parku Śląskim i przebiegną 7 km. Tyle właśnie ośmiotysięczników zdobył Artur Hajzer. Bieg dla Słonia nie jest sportową rywalizacją. To bieg dla uczczenia pamięci wielkiego himalaisty. Nie ma żadnej klasyfikacji, pomiaru czasu, ani opłat. Chętni spotykają się 27 czerwca i biegną by pokazać, że „pasja to nie jest puste słowo”- jak napisali organizatorzy.

– Tym razem spotykamy się 27 czerwca. Data wynika z kalendarza imprez Parku Śląskiego, ale sądzę, że dobrze się stało. 7 lipca pozostanie dniem, w którym będziemy wspominać Artura w ciszy i w spokoju, natomiast w czerwcu pobiegniemy wszyscy razem. Będzie z nami także rodzina Artura Hajzera – powiedział nam Marcin Rudzki pomysłodawca biegu.

Program Biegu dla Słonia:

 20:00 rejestracja uczestników biegu pod budynkiem dyrekcji Stadionu Śląskiego
 21:50 zakończenie rejestracji
 22:00 start biegu
 23:00 zakończenie biegu

IB

fot. Facebook wydarzenia

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce