Chyrowa: Startuje Zimowe Wyzwanie. Mamy dla Was zaproszenia

 

Chyrowa: Startuje Zimowe Wyzwanie. Mamy dla Was zaproszenia


Opublikowane w wt., 20/01/2015 - 15:37

Do tej pory startowali tu tylko pasjonaci narciarstwa i snowboardu. W tym roku dołączą do nich biegacze. 1 lutego rozpocznie się kolejna edycja Zimowych Wyzwań. Podczas inauguracyjnej imprezy zawodnicy zmierzą się z trasą na dystansie 12 km w Chyrowej w Beskidzie Niskim. Mamy dla Was dwa zaproszenia na imprezę.

Zimowe Wyzwanie to przede wszystkim propozycja dla miłośników białego szaleństwa. Cztery imprezy narciarskie i snowboardowe oraz aż 18 kategorii pozwalają na pasjonującą rywalizację niezależnie od wieku. – Do tej pory brakowało nam biegania – mówi organizator imprezy Grzesiek Prucnal. – Docierały do nas sygnały, że jest zapotrzebowanie na takie zawody, dlatego wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom.

Prucnal podkreśla, że wyjątkowe w Zimowych Wyzwaniach jest to, że w tym samym czasie odbywa się rywalizacja w dwóch różnych konkurencjach. I tak 1 lutego, podczas pierwszej edycji zawodów w Chyrowej, wystartuje bieg górski na dystansie 12 km. Równolegle na Stacji Narciarskiej Chyrowa-Ski, rywalizować będą narciarze i snowboardziści w slalomie gigancie.

Na razie w ramach cyklu, organizatorzy przygotowali dwie imprezy biegowe. Po lutowych zawodach gospodarzem kolejnych, w marcu będzie Wierchomla. – Być może w przyszłym roku formułę rozszerzymy o bieg w Bieszczadach – zapowiada Grzesiek Prucnal.

W Chyrowej zawodnicy zmierzą się z dosyć prostą, ale bardzo malowniczą trasą. Przebiegać ona w 95% po drogach leśnych i polnych z pięknymi widokami na Beskid Niski. Przewyższenie to 418 m. – Na startujących czekają dwa zbiegi i dwa podbiegi. Jeśli nie będzie lodu nikt nie powinien mieć problemów, by ukończyć zawody – twierdzi organizator.

Na wszystkich czekają pamiątkowe medale, a dla najlepszych nagrody – vouchery na produkty firmy ALE. Zapisywać się można nawet w dniu zawodów.

Dla zainteresowanych startem w Zimowym Wyzwaniu mamy 2 bezpłatne zaproszenia (pakiety startowe). Aby je zdobyć należy przesłać na adres g.rogowski@isw.org.pl krótką wiadomość z informacją o chęci uczestnictwa w imprezie oraz wyjaśnieniem dlaczego chcecie tu wystartować. W treści wiadomości należy podać też swoje dane teleadresowe i datę urodzenia. Na wasze e-maile czekamy do niedzieli 25 stycznia.

Zimowe Wyzwanie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce