Ciechocinek jak Krynica. Biegaj w weekend po uzdrowisku

 

Ciechocinek jak Krynica. Biegaj w weekend po uzdrowisku


Opublikowane w wt., 19/08/2014 - 16:46

Ciechocinek to popularne uzdrowisko, pełne senatorów i pijalni wód. Kuracjusze często szukają tu nie tylko recepty na zdrowie ale i... drugiej połowy. O głównym deptaku powstała już nie jedna anegdota. Od kilku lat w mieście organizowany jest także półmaraton, który – w zamyśle organizatorów – ma zachęcać do przyjazdu do Ciechocinka osoby aktywnie fizycznie. Na najbliższy weekend zaplanowano trzecią edycję imprezy.

Z roku na rok w programie Półmaratonu Termy Uzdrowisko Ciechocinek przybywa wydarzeń towarzyszących. W tym roku są to bieg na 10 km, Otwarte Sanatoryjne Mistrzostwa Polski w Nordic Walking czy II Bieg Charytatywny. – Ciechocinek kojarzy się z osobami poprodukcyjnymi. Półmaratonem, ale i innymi wydarzeniami pokazujemy, że jest to także ciekawe miejsce dla młodszego pokolenia. Traktujemy imprezę jako okazję do promocji sportu w każdym wieku – wskazuje Robert Zaręba, współorganizator biegu i prezes firmy Termy Ciechocinek.

Pomysłodawcą imprezy jest jeden z lokalnych maratończyków Janusz Wyrąbkiewicz. Robert Zaręba, były sportowiec, przystał na propozycję współpracy. Premierowy bieg odbył się w 2012 roku. – Dzięki temu, że przyłączyło się do nas także Uzdrowisko Ciechocinek, mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę – wspomina nasz rozmówca.

Z roku na rok biegowa frekwencja w Ciechocinku jest coraz wyższa. Na inaugurację pobiegło pół tysiąca zawodników, rok temu już 850. W tym roku organizatorzy szykują się na ponad 1000 osób. – Jak na pierwszą edycję mieliśmy bardzo duży odzew. Nikt przecież nie wiedział kim jesteśmy. Teraz jet inaczej, ludzie wiedzą, że można się z nami dobrze bawić i przebywać w miłym towarzystwie; w tym roku naszym gościem specjalnym będzie Beata Pawlikowska. Ale nie zabiegamy o frekwencję rzędy 3000 osób, uważam, że 1300 to optymalna liczba uczestników – mówi Robert Zięba.

Trasa głównego biegu została wytyczona tak, by pokazać zawodnikom jak najwięcej atrakcji uzdrowiska. Zmieniła się tylko raz. W ubiegłym roku z powodu remontu zrezygnowano z agrafki. I była to zmiana na lepsze. – Trasa biegnie obok newralgicznych, z uzdrowiskowego punktu widzenia, i historycznych miejsc Ciechocinka. Uczestnicy mijają tężnie, słynne fontanny, „Grzybek”, dywany kwiatowe, cerkiew prawosławną oraz Dworek Prezydenta” – opisuje współorganizator.

W tym roku zmieniona została lokalizacja biura zawodów. – Nie wiemy jeszcze czy będzie to jednorazowa zmiana. Wcześniej korzystaliśmy z gościnności lokalnej restauracji, ale niosło to z sobą trochę problemów logistycznych. Postanowiliśmy więc przenieść się do sali gimnastycznej. To miejsce jest dobrze przygotowane do obsługi biegaczy. Nie powinno być też kłopotów z trafieniem na start, gdyż biuro znajduje się 150 metrów od miejsca, skąd będziemy startować – dodaje Robert Zięba.

Biura Zawodów znajdować się będzie więc w Sali Gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. M. Kopernika 1. Czynne będzie w sobotę od 15:00 – 19:00 i niedzielę 7:30 – 10:30. Półmaraton wystartuje w niedzielę o godzinie 11:00.

Organizator

Regulamin

Trasa półmaratonu

Zapisy

Program imprezy

Wideorelacja z pierwszej edycji imprezy:

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce