(Ciut zbyt) Gorąca, Szczęśliwa Siódemka Mokotowska

Opublikowane w czw., 14/07/2022 - 20:06

Organizator biegów, znanych pod nazwą Grand Prix Warszawy, po przerwie związanej z pandemią COVID 19, zmienił formułę zawodów. Nie ma już kilku biegów i podsumowania całego cyklu. Teraz biegacze uczestniczą w zawodach, które mają swoją nazwę, a laureaci wyłaniani są po każdym biegu.

9 lipca 2022 na Mokotowie przy Sanktuarium odbyła się Szczęśliwa Siódemka Mokotowska. Jak nazwa wskazuje, bieg był na trasie 7 km. Żar lał się z nieba, pełne słonce, bezwietrznie... Ale 151 biegaczy dzielnie stanęło na starcie, żeby pokonać dwa okrążenia wokół jeziorka niedaleko Sanktuarium. I udało się.

Wygrał Michał Ilkiewicz z czasem 00:23:54.10 przed Krzysztofem Krygierem i Piotrem Kleczewskim. Wśród kobiet wygrała Marcelina Paszkowska z czasem 00:28:54.33 przed Ewą Majewską i Karoliną Słomczyńską.

Wśród biegaczy dzielnie prezentowali się pracownicy Urzędu Dzielnicy Mokotów z burmistrzem Rafałem Miastowskim na czele. Zwycięzcy kategorii wiekowych w tym biegu byli tylko wyczytani bez nagród.

Do końca roku odbędą się jeszcze trzy biegi: 3 września „Bieg Babie Lato”, 29. października „Bieg Kabacka Złota Jesień“ i 1 grudnia - „Bieg Mikołajkowy”, na które gorąco zapraszamy. (Irina Hulanicka – Ambasador Festiwalu Biegów)