Co przed Festiwalem Biegowym? Bieg Wierchami już 11-12 czerwca

 

Co przed Festiwalem Biegowym? Bieg Wierchami już 11-12 czerwca


Opublikowane w pon., 24/05/2021 - 11:44

Bieg Wierchami odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2021 roku. Bazą zawodów i jednocześnie metą wszystkich biegów będzie ośrodek RYTERSKI w Rytrze.

W ramach dwudniowej imprezy odbędzie się pięć biegów na następujących dystansach:

  • ULTRA BIEG WIERCHAMI 100+ KM
  • BASIOR 60+ KM
  • WALIGÓRA 30+ KM:
  • CORNO OWCA 10+ KM
  • BIEG ROGASIA OK. 100M-dla dzieci

ULTRA BIEG WIERCHAMI 100+ KM
Start biegu odbędzie się przy pochodniach o godz. 3:00 w sobotę 12 czerwca. Miejsce startu to dziedziniec ryterskiego zamku. Biegacze będą kolejno mijać górską chatę na Cyrli, Makowicę o wysokości 948m.n.p.m, platformę widokową na Woli Kroguleckiej, Schronisko na Łabowskiej Hali, Bacówkę nad Wierchomlą, kościół w Wierchomli Wielkiej, ponownie Łabowską Halę skąd głównym szlakiem Beskidzkim zbiegną do Rytra opuszczając Pasmo Jaworzyny Krynickiej.

Po przekroczeniu Popradu w Suchej Strudze zacznie się strome podejście pod Najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego-Radziejową. Po minięciu tego szczytu zacznie się kilunastokilometrowy zbieg w stronę mety po drodze biegacze będą mogli podziwiać panoramę Tatr i Pienin ze schroniska na Przehybie gdzie będzie zlokalizowany ostatni punkt odżywczy. Suma przewyższeń dla tego biegu to ok. 4500m.

BASIOR 60+ KM
Trasa tego biegu jest podobna to trasy Ultra biegu Wierchami z ta różnicą że biegacze nie biegną do Łabowskiej Hali i Wierchomli lecz na skrzyżowaniu szlaków który ma miejsce w Rozdrożu pod Makowicą zbiegają czerwonym szlakiem do Rytra, następnie wspinają się zdobywając Radziejową i mijając Schronisko na Przehybie osiągają upragniona metę zlokalizowaną w ośrodku RYTERSKI.

Liczba uczestników każdego z tych biegów to ok. 100osób.

WALIGÓRA 30+ KM
Bieg ten w odróżnieniu od długich dystansów odbywa się wyłącznie w Paśmie Radziejowej. Start biegu to ośrodek RYTERSKI. Następnie biegacze zbiegają w stronę stacji kolejowej w Rytrze gdzie osiągają najniższy punkt biegu. Potem czeka na nich ok. 10 kilometrowa wspinaczka na najwyższy punkt trasy-Radziejową 1267m.n.p.m. Po minięciu wieży widokowej zlokalizowanej na tym szczycie podobnie jak uczestnicy biegów na 100 i 60 km mijają Schronisko na Przehybie i zbiegają w stronę mety.

CORNO OWCA 10+ KM
Jest to bieg dla osób które stawiają pierwsze kroki w bieganiu po górach. Start podobnie jak bieg na 30km ma miejsce w ośrodku RYTERSKI. Po wbiegnięciu na drogę asfaltowa następuje skręt w lewo w dolinę Wielkiej Roztoki. Trasa tego biegu wiedzie niebieskim szlakiem  w stronę Przehyby. Po  kilku km biegacze skręcają na szlak zielony i zbiegając obok wiatraka i zabytkowego bunkru z okresu II Wojny Światowej znajdującego się na  Połomi wbiegają na metę. Liczba uczestników każdego z biegów na 30 i 10km to ok. 150 osób.

BIEG ROGASIA
Jest to bieg dla najmłodszych adeptów biegania oczekujących na powrót swoich rodziców z tras biegowych. Bieg będzie rozgrywany u podnóża Stacji Narciarskiej w Rytrze. źródło: Visegrad Maraton Rytro. Wszystkie informacje dotyczące biegu  Zapisy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce