Coraz bliżej rozstrzygnięć w GP zBiegiemNatury

 

Coraz bliżej rozstrzygnięć w GP zBiegiemNatury


Opublikowane w wt., 18/02/2014 - 09:10

W sobotę (15.02) oraz w niedzielę (16.02) odbyły się dwa kolejne biegi w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. Zawody 5. kolejki przyniosły zwycięstwo Jackowi Sobasowi, który jest już pewien końcowego sukcesu we Wrocławiu oraz Tomaszowi Kawikowi, który został liderem w Katowicach.

Wynik Jacka Sobasato 16:27. Wśród pań najszybciej 5-kilometrową trasę we wrocławskim Lesie Osobowickim pokonała Danuta Piskorowska (19:45) i to ona jest najbliżej końcowego sukcesu, bowiem ma na koncie 3 zwycięstwa.

Z kolei Tomasz Kawik – zwycięzca biegu w Katowicach osiągnął czas 16:32. Pierwsza wśród pań – Barbara Gos potrzebowała na pokonanie 5-kilometowej trasy 20:28. To właśnie Barbara jest najbliżej końcowego sukcesu.

3. wygrana w cyklu Grand Prix Katowice zBiegiemNatury, który odbywa się w lesie w dzielnicy Goszowiec na terenie Nadleśnictwa Katowice, wyraźnie dodała Tomaszowi Kawikowi skrzydeł. – Cykl zBiegiemNatury traktuję jako przygotowanie do sezonu. Trenuję do dystansu 10 km, więc przełajowe 5 km wpisuje się w mój plan treningowy – mówił na mecie Tomasz, który przyjeżdża do Katowic z Krakowa.

Na mecie biegu we wrocławskim Lesie Osobowickim wielu biegaczy cieszyło się z rekordowych wyników. – Rzeczywiście udało mi się zrobić „życiówkę” na tej trasie – powiedziała po biegu Barbara Cholaszczyńska, która zaimponowała kibicom fantastycznym finiszem. Wszystko po to, by uzyskać wynik poniżej 30 minut. Jednak nie wyniki są w przypadku Barbary najważniejsze. – Nie biegam dla wyników, ale dla przyjemności. A zaczęło się kilka miesięcy temu za namową męża.

Sobotni bieg był 5. w obecnej edycji, a także 10. w historii cyklu Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury. Co interesujące, nie brakuje zawodników, którzy startują w cyklu od 1. biegu! – Dobrze jest mieć taką dodatkową motywację w treningu, jak cykliczne zawody. O wiele łatwiej jest wtedy o systematyczność – podkreślił Krzysztof Zieliński, jeden z „weteranów” GP Wrocław zBiegiemNatury, który startuje w cyklu razem z tatą.

Tradycyjnie przed biegami głównymi startowali młodsi biegacze w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Ich niesamowite zaangażowanie nie przestaje zadziwiać! Ciekawe, ilu z nich będzie w przyszłości cieszyć nas sukcesami na międzynarodowych arenach!

Kolejne zawody odbędą się w sobotę (22.02) w Poznaniu oraz w niedzielę (23.02) w Bydgoszczy oraz Gorzowie Wielkopolskim. Ceremonie zakończenia w każdym z miast uczestniczących w akcji, podczas których zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 z 6. biegów oraz nagrody dla zwycięzców odbędą się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu w danym mieście. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie akcji przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 – marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km. W projekcie uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisyznajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

informacje prasowe

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce