Cortina Trail w cieniu Lavaredo, ale z polskimi sukcesami

 

Cortina Trail w cieniu Lavaredo, ale z polskimi sukcesami


Opublikowane w pt., 27/06/2014 - 13:49

W sobotę o 8:00 rano ponad 900 zawodników stanie na starcie kolejnej edycji biegu Cortina Trail. Imprezy rozgrywanej nieco w cieniu Lavaredo Ulra Trail – w tym czasie uczestnicy tego biegu będą już po 9 godzinach walki z trasą i samymi sobą, przed liderami będzie jeszcze ok. 3 godzin biegu – ale za to z polskimi sukcesami w historii.

Ten bieg jest krótszy i przyciąga biegaczy, dla których 100 km to jeszcze za dużo, a zwykły maraton to już za mało. Uczestnicy Cortina Trail przebiegają 47 km i pokonują 2650m sumy przewyższeń. Choć nie zawsze, bo podczas zeszłorocznych zawodów śnieg wymusił na organizatorach zmianę trasy. Kilometraż pozostał taki sam, za to zmniejszyła się różnica wzniesień. Tym razem bieg wróci na swoje tory i profil trasy będzie wymagający.

Zawody zaczynają się dosyć ostrym podbiegiem, podczas którego różnica wzniesień wynosi 500m. Od 38. kilometra niemal do końca trasy, z kilkoma krótkimi wyjątkami, prowadzi stromy zbieg. Na pokonanie całości zawodnicy mają 12 godzin. Zwycięzcom wystarcza mniej niż 5 godzin.

Cortina Trail odbędzie się dopiero trzeci raz, ale już mamy na trasie tej imprezy polskie sukcesy. W zeszłym roku zwyciężczynią tego dystansu została Katarzyna Zając...

... która o Dolomitach i samym biegu w wywiadzie udzielonym nam po zawodach powiedziała: „Dolomity mają w sobie coś magicznego. Poza tym włoscy kibice są niesamowici i potrafią swoimi okrzykami poderwać do walki nawet najbardziej zmęczonych.”

Czy w tym roku też będziemy się cieszyć sukcesami naszych biegaczy? Na liście startowej swoją chęć zmierzenia się z górską trasą w Dolomitach zadeklarowało 17 Polaków. Trzymamy kciuki!

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce