Cracovia Maraton – wielkie międzynarodowe biegowe święto w Krakowie okiem ambasadora

 

Cracovia Maraton – wielkie międzynarodowe biegowe święto w Krakowie okiem ambasadora


Opublikowane w pon., 15/04/2024 - 14:32

Cracovia Maraton już za nami. To wielkie międzynarodowe święto biegania w Krakowie trwało dwa dni w sobotę i niedzielę 13 i 14 kwietnia. Zaczęło się w sobotę 17. edycją Cracovia Maraton na Rolkach, później odbył się 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX, a wieczorem odbył się Bieg Nocny na 10 km, w którym pobiegło prawie pięć tysięcy zawodników. W sobotnie popołudnie wśród imprez towarzyszących Cracovia Maratonowi zadebiutował również Czaniecki Cracovia Walkathon. Była to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy kochają nordic walking. W niedzielę 14 kwietnia odbyła się najważniejsza i kultowa impreza biegowa 21. Cracovia Maraton, w którym wystartowało grubo ponad pięć tysięcy biegaczy, a zwyciężyli Ezekiel Kipkorir (Kenia) i Vitalyne Jemaiyo Kibii ( Kenia).

 

- Miałem okazję po raz kolejny pobiec w Krakowie. W planie był udział w 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX oraz Biegu Nocnym na 10 km. Biegałem już tutaj w poprzednich latach. Kraków jak zwykle przywitał biegaczy bardzo gościnnie i tym razem bardzo słonecznie. Dotarłem w rejon biura zawodów już około godziny 11. Biegacze byli wszędzie, jedni pobierali pakiety, inni przygotowywali się do mini maratonu, a część już świętowała ukończenie maratonu na rolkach. Biuro zawodów było zorganizowane rewelacyjnie, bardzo szybko można było pobrać pakiet i skorzystać z różnych stoisk. Nie zabrakło też stoiska Festiwalu Biegów na czele z Kamilą Laskowską oraz innych imprez biegowych w tym wielu zagranicznych. Nasze stoisko cieszyło się wyjątkowym powodzeniem, bo znajdowało się tuż przy wejściu. Udało się nawet trochę w nim popracować i pozachęcać do udziału do naszej imprezy i to nawet skutecznie – relacjonuje Marek Podraza, ambasador Festiwalu Biegów.

Już podczas rozgrzewki na Mini Maraton pojawiła się grupa biegaczy z Kenii i już było wiadomo, kto będzie w czołówce tego biegu. Wśród Polaków nie zabrakło tak znanych biegaczy jak Adam Czerwiński. Mini Maraton wygrał Albert Kipkorir Tonui oraz wśród pań Valentine Jabet. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, a trzeci był Adam Czerwiński.

- Bieg ciągnął się pięknym sznurem wokół krakowskich Błoni. Kenijczycy od razu narzucili tempo i prowadzili do końca. Panowała wspaniała atmosfera, dopisała też pogoda. Miło było spotkać nie tylko na trasie, ale także w biurze zawodów wielu znajomych biegaczy, którzy odbierali pakiety na bieg nocny i maraton, a wśród organizatorów tej prestiżowej imprezy nie zabrakło też osób z powiatu gorlickiego, mam tutaj na myśli Patryka Korzenia, który powitał mnie na mecie z medalem. Międzyczasie plany się zmieniły i w biegu nocnym nie udało się pobiec. Pozostały wspaniałe wspomnienia i piękne zdjęcie. Warunki w tym dniu dla fotografów były idealne – podkreśla Marek Podraza.

Więcej o imprezie:

https://cracoviamaraton.pl/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
fot. archiwum autora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce