Cross Duathlon w Częstochowie

Opublikowane w śr., 30/10/2013 - 12:32

Jeśli emocje, to podwójne. Z takiego założenia wyszli organizatorzy częstochowskiego Cross Duathlonu (27 października), proponując zawodnikom rywalizację w biegach i jeździe na rowerze.

Impreza spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Pod Jasną Górę przyjechało 64 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Przeciwko nim gospodarze wystawili najlepszych triathlonistów czy też specjalistów od aquathlonu z lokalnego klubu Kmicic Częstochowa.

Trasa Cross Duathlonu znajdowała się na terenie Parku Wypoczynkowego „Lisiniec”. Łącznie do pokonania było 10 km. Najpierw uczestnicy biegli przez 2,5 km, następnie pit stop i przesiadka na rower, po czym 5 km na rowerze. Ostatni etap to opuszczenie siodełka i bieg przez 2,5 km. Zawody nie należały do najłatwiejszych technicznie. Zdarzały się wywrócenia. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi ukończyli zawody.

Jedną z zawodniczek, której zdarzył się upadek była Katarzyna Jędryszek-Skiba. Mimo wywrotki faworytka miejscowych pewnie wygrała zawody, ze sporą przewagą nad konkurentkami. Drugie miejsce zajęła Maria Pytel, trzecie Magdalena Ozga.

Jako pierwszy linie mety przekroczył inny reprezentant gospodarzy Przemysław Szymanowski. Zawodnik Kmicica od początku prowadził stawkę. Na mecie o ponad 20 sekund wyprzedził Kamila Magotta z Wielunia. Trzeci był Konrad Przedziński. Tylko tym trzem zawodnikom udało się zejść poniżej 30 minut.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.