Cykl Grand Prix zBiegiemNatury zbliża się do końca

 

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury zbliża się do końca


Opublikowane w pt., 21/03/2014 - 09:59

W najbliższy weekend (22-23.03) odbędą się ostatnie biegi z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w trzech miastach: Poznaniu (jezioro Rusałka), Bydgoszczy (Myślęcinek) i Gorzowie Wielkopolskim (były poligon wojskowy w pobliżu ul. Słowiańskiej). Będzie to przedostatni weekend zBiegiemNatury w edycji 2013/2014.

Walka o zwycięstwa w poszczególnych miastach jest już częściowo zakończona, bowiem niektórzy zawodnicy zapewnili sobie wygraną jeszcze przed ostatnią kolejką zawodów. Tak jest w Poznaniu, gdzie zwycięzcami zostaną Sebastian Nowicki i aktualna rekordzistka Polski w maratonie Małgorzata Sobańska.

Znamy także zwyciężczynię cyklu w Bydgoszczy. Jest nią Daria Maik – najlepsza podczas 3 biegów i raz 2. na mecie. Niewiadomą jest 1. miejsce wśród panów. Najlepszym zawodnikiem jest Bartosz Kotłowski, który wygrał 3 biegi. Jednak zawodnik LKS Ostromecko musi wystartować w niedzielę, aby zostać sklasyfikowanym, bowiem do tego potrzebne są minimum 4 biegi. Tuż za plecami Bartosza są Krzysztof Gosiewski i Kamil Sieracki.

Wśród panów startujących na terenie byłego poligonu wojskowego w Gorzowie, zwycięstwo zapewnił już sobie Piotr Mucha. Zupełnie inaczej wygląda rywalizacja wśród pań. Zdecydowanie najszybsza na gorzowskiej trasie – Agnieszka Stachowiak nie będzie sklasyfikowana, bowiem opuściła aż 3 biegi. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będą walczyć najprawdopodobniej Anna Lasecka, Magdalena Błażków, Lucyna Poznańska i Aleksandra Kazubowska.

Biuro zawodów, w którym będzie można odebrać numer startowy oraz zapisać się do biegu będzie działać w każdym z miast w dniu biegu w godz. 8:30-10:30. Dodatkowo w Poznaniu biurobędzie otwartew piątek (21.03) w godz. 12:00-20:00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (ul. Kutrzeby 10). W Bydgoszczy zapraszamy do biura także w sobotę (22.03) w godz. 10:00-16:00 w SklepieBiegacza.pl (ul. Gdańskiej 140). Uwaga – w sobotę w Bydgoszczy będzie można jedynie odebrać numery startowe. Nie będzie możliwości zapisania się do biegu.

Przed biegami głównymi odbędą się biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Biegi dla młodszych biegaczy rozpoczną się o godz. 9:30. Start biegu głównego odbędzie się o 11:00.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury składa się z 6 biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym i wziąć udział w rozdaniu nagród (w klasyfikacji generalnej i kategoriach wiekowych) oraz dostać pamiątkowy medal, trzeba wystartować w co najmniej 4 biegach. Ostatni – 6 bieg nie jest jednak zamknięciem cyklu, bowiem oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się podczas oddzielnych ceremonii zakończenia w każdym z miast. O szczegółach ceremonii organizatorzy poinformują podczas biegów.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

informacje prasowe

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce