Cyklu Salomon S-Lab odsłona piąta. Pierwsze zawody w lipcu

 

Cyklu Salomon S-Lab odsłona piąta. Pierwsze zawody w lipcu


Opublikowane w wt., 20/05/2014 - 11:10

W 2014 roku marka Salomon zaprasza ponownie na cykl wymagających biegów trailowych sygnowanych znakiem S-LAB. Rywalizacja o punkty i cenne nagrody będzie się toczyć w różnych pasmach górskich, podczas trzech znanych i cenionych imprez: Maratonu Gór Stołowych, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz Letniego Biegu Piastów. Finał cyklu po raz pierwszy w historii cyklu odbędzie się pod koniec sierpnia w Jakuszycach.

Po raz pierwszy całość cyklu zostanie rozegrana w trakcie wakacji.

Maraton Gór Stołowych (5 lipca)

Wymagający dystans prawie 46 km z przewyższeniem 2200 metrów, gwarantuje ciekawą rywalizację z najlepszymi zawodnikami w kraju, spośród których rekord trasy dzierży Marcin Świerc. Trasa wytyczona łąkami, lasami oraz między niesamowitymi formacjami skalnymi będzie niesamowitą scenerią uczestnicy poprzednich edycji przyznają, że to jedne z piękniejszych biegowych ścieżek na jakich przyszło im się ścigać.

Zapisy na Maraton są już oficjalnie zamknięte. Ale organizatorzy informują jeszcze o miejscach dla najlepszych zawodników – wystarczy napisać do Organizatora. Przewidział on pulę miejsc dla pierwszych 30 mężczyzn i 15 kobiet z Ligi Biegów Górskich 2013 oraz dla osób, które zajęły wysokie miejsca w innych ważnych startach w ubiegłym roku.

Strona imprezy: http://www.maratongorstolowych.pl

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (17–20 lipca)

Sześć tras, w tym trzy liczące się do cyklu S-Lab, jeden z najdłuższych biegów w Polsce (240km), a także Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim odbędą się w okolicach Lądka Zdroju w drugiej połowie lipca. Festiwal to także koncerty, dobra zabawa dla całej rodziny, piękne trasy zaczynające się już od 10km. 

Zapisy do imprezy trwają, szczegóły na stronie http://www.dfbg.pl.

Letni Bieg Piastów – Wielki Finał Cyklu (30 sierpnia)

Zimą do Jakuszyc przyjeżdża kilka tysięcy osób, by na biegówkach rywalizować w najsłynniejszym w Polsce Biegu Piastów. Organizatorzy już po raz drugi przygotowali alternatywne, letnie zawody dla biegaczy, które w tym roku będą także finałem cyklu S-Lab. Piękna, leśna trasa, którą pokonają zarówno początkujący „górale” jak i doświadczeni zawodnicy, świetna atmosfera i Góry Izerskie w tle – tak reklamowane są te zawody.

Zapisy trwają, szczegóły na stronie http://www.bieg-piastow.pl.

Dobra zabawa i atrakcyjne nagrody czekają!

Organizatorzy cyklu zapraszają do udziału, treningów i dobrej zabawy w najpiękniejszych polskich górach. Dla najlepszych biegaczy przewidują nagrody finansowe, zestawy ufundowane przez Salomona oraz zegarki marki Suunto.

Szczegóły, informacje o zapisach i galerie zdjęć z poprzednich edycji cykli Salomon S-Lab można znaleźć na stronie www.TrailRunning.pl

mat. pras / red.

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce