Czołówka europejskich kolarzy ręcznych spotka się w Rzeszowie

 

Czołówka europejskich kolarzy ręcznych spotka się w Rzeszowie


Opublikowane w wt., 13/05/2014 - 10:58

Pierwszy raz zawody z cyklu Pucharu Europy w Kolarstwie Ręcznym (EHC) odbędą się w Polsce. I to już niedługo.

W ramach EHC zawodnicy spotykają się 12-krotnie w różnych miastach Europy i Emiratów Arabskich. W klasyfikacji generalnej pucharu, brane są pod uwagę wyniki z 8 spotkań. Tegoroczne zmagania zakończą się 20 września we włoskim Fossano i tam poznamy zwycięzcę.

Rzeszów jest szóstym przystankiem na drodze do zdobycia pucharu i to właśnie tu 14 i 15 czerwca na starcie zlokalizowanym w centrum miasta, stanie czołówka handbikerów europejskich, by wziąć udział w indywidualnej jeździe na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Swój udział w polskiej odsłonie pucharu zapowiedzieli m.in. kolarze ręczni z Holandii, Belgii, Czech, Austrii i Włoch. Niestety w tym samym terminie we Francji odbywają mistrzostwa krajowe i do Rzeszowa nie przyjadą niedawni triumfatorzy z Rosenau, a przede wszystkim zabraknie Joela Jeannota. Na pewno jednak zobaczymy całą polską czołówkę na czele z Rafałem Wilkiem i Renatą Kałużą.

Zawodnicy pojadą głównymi ulicami Rzeszowa (Rejtana, Lwowska, Armii Krajowej) po 4,75-kilometrowej pętli, a rywalizacja będzie podzielona na kategorie zgodne z ich rodzajem niepełnosprawności:

H1 - H2 - 2 okrążenia podczas czasówki, 6 okrążeń w niedzielę;

H3 - H5 oraz H Open - 3 okrążenia w sobotę oraz 9 pętli w niedzielę.

Lokalizacja trasy umożliwi kibicom łatwe obserwowanie zmagań wózkarzy. Z myślą o kibicach organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji skupionych wokół skweru CH Millenium Hall.

Inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia jest fundacja Rafała Wilka „Sport jest Jeden”. Dzięki temu, że Rafał jest podwójnym mistrzem paraolimpijskim, podwójnym mistrzem świata, wielokrotnym mistrzem Polski i dwukrotnym zdobywcą pucharu świata, udało się umieścić Rzeszów w kalendarzu imprez EHC. Europejska Federacja Kolarstwa Ręcznego będzie też miała swoje stałe przedstawicielstwo w Polsce.

Nasza redakcja wybiera się do Rzeszowa na to interesujące, a przede wszystkim ważne wydarzenie.

IB

fot. Facebook Rafała Wilka

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce