Czwarta runda Grand Prix Warszawy już w najbliższą niedzielę

 

Czwarta runda Grand Prix Warszawy już w najbliższą niedzielę


Opublikowane w czw., 24/04/2014 - 14:56

W niedzielę 27. kwietnia odbędzie się 4. etap Grand Prix Warszawy. Mimo przypadającej tego dnia kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II organizatorzy nie zdecydowali się na zmianę terminu. - Terminarz jest napięty, nie jest to taka łatwa sprawa - mówi organizatorka.

Impreza tradycyjnie rozgrywana jest w soboty. Jednak jeszcze w ubiegłym roku, podczas ustalania terminarza na kolejny rok, organizatorzy zdecydowali się na zmianę terminu na niedzielę. Grand Prix nie chciało rywalizować z „Biegiem dookoła Zoo”, mimo że jako pierwsze zgłosiło datę 26 kwietnia. Wtedy jednak nie była jeszcze znana data kanonizacji.

Jak powiedziała naszemu portalowi Alina Sakwa, organizatorka Grand Prix Warszawy, nie było już szans na kolejną zmianę terminu. - Nie myślałam już nawet o zmianie daty biegu. Mamy ustalone imprezy i nie możemy zawsze się podporządkowywać. Wszystkie pozwolenia mieliśmy na 26 kwietnia. Jednak tego dnia pojawiły się Puchar Maratonu Warszawskiego oraz „Bieg dookoła Zoo. Niestety, duży może więcej - powiedziała nam organizatorka cyklu.

Pod znakiem zapytania stoi więc frekwencja biegu. - Obawiam się, że może być niższa, jednak nie mam na kiedy przełożyć biegu. Aby zrobić nową imprezę, potrzebuję pozwolenia od Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska i potrzebuję go to dwa miesiące. To nie jest takie proste, że przyjdziemy i przebiegniemy - mówi organizatorka.

Na tych, którzy zdecydują się 27 kwietnia wystartować, czekać będą niespodzianki. Trenerki z Mrs. Sporty sprawdzą skład ciała, odpowiedzą na Wasze pytania, oraz zaproszą do konkursów z nagrodami.  

Biuro zawodów mieścić się będzie na tyłach supermarketu Tesco (przy zajezdni technicznej metra) i czynne będzie od godziny 9:00. Start dla grupy mniej zaawansowanej (ponad 60 minut na 10 km) o godzinie 10:45.

Organizator
Regulamin
Opłata rejestracyjna :20 zł

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce