Dąbrowa Górnicza: Bieg Przodownika zainauguruje Puchar Aktywnych

 

Dąbrowa Górnicza: Bieg Przodownika zainauguruje Puchar Aktywnych


Opublikowane w czw., 17/04/2014 - 11:10

Stowarzyszenie Rekreacyjno- Sportowe „Aktywna Dąbrowa” już 1 maja zaprasza na Bieg Przodownika. Impreza zainauguruje trzecią edycję Pucharu Aktywnych. Zapisy na premierowe zawody tylko do 20 kwietnia.  

– Rozpoczynamy biegowy sezon zawodów organizowanych przez SRS Aktywna Dąbrowa. Pierwsze zawody wpiszą się w program Festiwalu Dębowy Maj Festiwal. W Biegu Przodownika rozegramy m.in. Przełajowe Mistrzostwa Mieszkańców Dąbrowy Górniczej– informuje Piotr Seremet, prezes Stowarzyszenia Aktywna Dąbrowa.

W programie Pucharu Aktywnych 2014 znajdą się jeszcze III Nocny Bieg Świetlików (zaplanowany na 21 czerwca) oraz II Bieg Dycha Spadających Liści (5 października, termin może ulec zmianie). Nie są to jednak jedyne zawody, które będzie organizować śląskie Stowarzyszenie. – Jesteśmy jeszcze w trakcie realizacji Cross Maratonu Pustyni Błędowskiej oraz Półmaratonu Suchara*, który odbędzie się 24 sierpnia– wylicza nasz rozmówca.

Szczegóły tych imprez podamy Wam w najbliższym czasie, tymczasem zachęcamy do spędzenia majówki na sportowo, w Dąbrowie Górniczej.

Miejscówką Biegu Przodownika są okolice Zbiornika wodnego Pogoria II– Bagry. Zarówno start jak i biuro zawodów zlokalizowane będą przy ul. Zakładowej w Dąbrowie Górniczej, a impreza rusza o godz. 11:30.

Biegacze będą mieli do pokonania 5 km trasę crossową. – Przygotowaliśmy atrakcyjną, urozmaiconą trasę, z podbiegami i zbiegami, w całości wiodącą leśnymi ścieżkami. Do zabawy zapraszamy też miłośników nordic walking, dla Was także mamy pamiątkowe medale– opisuje Piotr Seretem.

Za organizatorem przypominamy, że do 20 kwietnia obowiązuje wpisowe w wysokości 25 zł. Po tym terminie będzie można się zapisać już tylko w biurze zawodów i z wpisowym w wysokości 35 zł.

Polecamy i zachęcamy!

Strona zawodów
Regulamin
Zapisy

*Oto, co o oryginalnych nazwach imprez „Aktywnej Dąbrowy” opowiedział nam Piotr Seretet:

– Nazwy tworzymy w trakcie luźnych rozmów między członkami stowarzyszenia. Zdajemy sobie sprawę, że maketingowo nazwy mają bardzo duże znaczenie. Mimo, że jesteśmy organizacją pozarządową, kładziemy nacisk na rozwój naszego marketingu, szkolimy się, współpracujemy ze specjalistami, którzy pomagają nam w rozwoju naszej marki. Nazwa mistrzostw chodziła nam od roku po głowie... Kiedyś na terenie naszego miasta odbywały się biegi przełajowe, w których uczestniczyłem osobiście mając15-19 lat. Chcemy, aby coraz więcej mieszkańców uczestniczyło w zawodach. To jest ukłon w ich kierunku. Są to osoby, które czasami nie mogą rywalizować z najlepszymi, którzy zajmują się bieganiem profesjonalnie. Ludzie ci, bardzo często angażują się w biegnie i to jest forma docenienia ich siły walki, chęci i rozwoju sportowego.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce