„Dębowy Włóczykij”: Rajduj na orientację w Dąbrowie Górniczej

 

„Dębowy Włóczykij”: Rajduj na orientację w Dąbrowie Górniczej


Opublikowane w śr., 23/04/2014 - 11:21

„Rajdy Na Orientację to fantastyczna zabawa, ciekawa przygoda i moc wrażeń.” To słowa Moniki Kosmala, która mieszkańcom Śląska i Zagłębia już od dłuższego czasu daje możliwość aktywnego spędzania weekendów na rajdach, które sama organizuje. W długi, majowy weekend kolejna impreza, na którą chcemy Was zaprosić.

Rajdy organizowane przez Rowerową Norkę ze względu na specyfikę, przyciągają nie tylko doświadczonych w orienteringu ale także osoby, które nigdy wcześniej nie spotkały się z taką formą aktywnego spędzania wolnego czasu. „Dębowy włóczykij” to propozycja na sportowe spędzenie majówki w ramach Dębowego Maj Festiwalu w Dąbrowie Górniczej.

– 4 maja zapraszamy do aktywnego wypoczynku w parku Zielona. Imprezę organizuje ekipa KoRNO. Myślę, że mamy ciekawą propozycję dla osób, które nigdy wcześniej nie bawiły się w takiej formie. Krótkie trasy: trasa piesza o maksymalnej długości 15 km oraz trasy rowerowe, o długości 15 lub 40 km, spodobają się także osobom, które na co dzień nie uprawiają sportu. Punkty kontrolne jak zwykle będą rozmieszczone w ciekawych miejscach – zapewnia Pani Monika.

Dla przypomnienia, Rajdy Na Orientację są imprezami, w których podstawowym zadaniem startujących jest odnajdywanie punktów kontrolnych w terenie przy pomocy mapy, na której są umieszczone. Rywalizacja polega na zaliczeniu jak największej liczby punktów kontrolnych, w jak najkrótszym czasie.

Zazwyczaj potwierdzenie punktów kontrolnych polega na odznaczeniu w odpowiednim miejscu karty startowej przy pomocy specjalnego perforatora lub spisanie kodu z lampionu na kartę startową. Najczęściej poruszanie się między punktami jest dowolne co oznacza, że uczestnicy sami wybierają sobie trasę przejazdu lub przejścia między nimi. To od uczestnika rajdu zależy ile punktów zdobędzie, jak długa będzie trasa rajdu.

– Jeśli spróbujesz startu w rajdach na orientację, to już nie przestaniesz! – zapewnia organizatorka.

Harmonogram imprezy:

4 maja (niedziela):
- 10:00 – 12:00: Rejestracja uczestników w Bazie Rajdu
- 12:00: Odprawa techniczna rajdu, start rajdu
- 12:00 – 16:00: Rrywalizacja zawodników na trasie pieszej oraz rowerowej (limit czasu 4 godziny)
- 16:00 – 18:00: Ognisko z pieczeniem kiełbasek dla uczestników rajdu
- 18:00 – Podsumowanie i ogłoszenie wyników rajdu – uhonorowanie zwycięzców

Udział w rajdzie jest bezpłatny!

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce