Defendu Hell Day: We wrześniu biegaj i... rzucaj granatem

 

Defendu Hell Day: We wrześniu biegaj i... rzucaj granatem


Opublikowane w wt., 12/08/2014 - 16:28

Chcielibyście poczuć się jak uczestnicy Biegu Komandosa, Bear Grylls i finaliści „Selekcji”? Może I Defendu Hell Day nie zagwarantuje tego wszystkiego na raz, ale miłośnicy survivalu, militariów i biegów przygodowych nie powinni być zawiedzeni.

Podczas imprezy, która odbędzie się 13 września na terenie Autodromu we Włościejewkach trzeba będzie pokonać 20 km w pełnym umundurowaniu i butach taktycznych lub wojskowych sięgających za kostkę. Teren biegu nie będzie łatwy. Na trasie pojawią się przeszkody terenowe m.in. rowy z błotem i elementy toru przeszkód, a do tego warunkiem ukończenia biegu, jest zaliczenie nietypowych zadań specjalnych.

– Przewidziane są 4 zadania na trasie. Jednym z zadań będzie składanie i rozkładanie na czas karabinu AK-47. Przewidujemy również rzut granatem do celu. Będą też zadania oparte o survival, dlatego każdy z uczestników, w ramach wyposażenia obowiązkowego musi posiadać ze sobą nóż i krzesiwo – informuje Mateusz Bilski, organizator biegu.

Jeśli ktoś nie miał jeszcze w rękach karabinu i nie jest biegły w sztuce jego składania, to 22 sierpnia w Swarzędzu odbędzie się bezpłatne szkolenie dla wszystkich chętnych. Podczas spotkania dostępni będą instruktorzy Defendu, którzy na co dzień szkolą ochroniarzy i członków różnych jednostek i formacji

– Będzie to prezentacja tego biegu. Każdy może wziąć udział. Nasi instruktorzy będą pokazywać, jak wykonać poszczególne zadania. Będzie można się nauczyć obsługi Kałasznikowa, dowiedzieć się, jak rozpalić ognisko. Wszystkie zadania będzie można sobie przećwiczyć – zaprasza organizator. Zapewnia, że bieg wcale nie będzie tak trudny, jak to wynika z jego opisu.

Termin zapisów upływa 13 sierpnia. Wpisowe wynosi 65zł

Regulamin

Organizator

Facebook

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce